Nagrodzeni tytułem Honorowy Ambasador Miasta Skierniewice

Gen. Adam Rapacki

Służbę w Policji rozpoczął w 1980 r. Zajmował się problematyką przestępczości gospodarczej, narkotykowej, zorganizowanej. Był naczelnikiem Wydziału ds. Aferowych Zagarnięć Mienia w Biurze ds. Przestępczości Gospodarczej KGP, współtwórcą i dyrektorem Biura do Walki z Przestępczością Zorganizowaną, Biura do Walki z Przestępczością Narkotykową KGP. W okresie od 1999 r. do 2000 r. kierował policją w województwie dolnośląskim, pełniąc funkcję Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu.

Od września 2000 r. do października 2003 r. kierował i nadzorował pracę całej Policji kryminalnej w Polsce pełniąc funkcję Zastępcy Komendanta Głównego Policji. W latach 2004–2006 był I radcą Ambasady RP w Wilnie i oficerem łącznikowym Policji na Litwie, Łotwie i Estonii. W 2006 r. wrócił do Kraju i pełnił funkcję Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. We wrześniu 2006 roku odszedł z czynnej służby i prowadził działalność gospodarczą w zakresie bezpieczeństwa biznesu. W listopadzie 2007 r. objął stanowisko Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, a po zmianach organizacyjnych Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych. Odpowiadał za bezpieczeństwo i porządek publiczny w kraju, sprawując bezpośredni nadzór nad Policją, Strażą Graniczną i Biurem Ochrony Rządu.

W styczniu 2012 r. odszedł ze stanowiska Podsekretarza Stanu MSW. Posiada poświadczenia bezpieczeństwa krajowe, Unii Europejskiej i NATO. Autor artykułów poświęconych problematyce przestępczości ekonomicznej, narkotykowej, zorganizowanej. Współtwórca systemowych rozwiązań w pracy Policji i innych służb porządku prawnego.

Źródło: Kancelaria Bezpieczeństwa Rapacki i Wspólnicy

 

Maria Czyżykowska-Karczewska

Wieloletni pedagog, przyjaciel dzieci i młodzieży, uhonorowana tytułem „Zasłużony dla Miasta Skierniewice” w 2004 roku. Kocha ludzi i życie, dlatego bardzo angażuje się w sprawy dzieci i mieszkańców Skierniewic. W 1985 roku, za pracę na rzecz dzieci została Kawalerem Orderu Uśmiechu. Otrzymanie tego tytułu spowodowało, że wspólnie z ludźmi, którym bliska jest idea pomocy dzieciom postanowili założyć Fundację „Dziecięcy Uśmiech”. Osiągnięcia na rzecz chorych, ubogich, sierot z domów dziecka i najbardziej uzdolnionej młodzieży z biednych rodzin rozsławiły Miasto Skierniewice. Organizowane przez Panią Marię na najwyższym poziomie bale charytatywne, koncerty i różne imprezy okolicznościowe z udziałem międzynarodowej kapituły Orderu Uśmiechu, wybitnych postaci z dziedziny kultury, sztuki i polityki sprawiły, że o Skierniewicach mówi się dużo i dobrze.

Organizowała również międzynarodowe seminarium Zoltána Kodály’a i ogólnopolskie seminarium folklorystyczne, na którym ukazane było piękno księstwa łowickiego i wspaniałych Księżaków z Głuchowa - zachwycając samego Id Idesz – Prof. Instytutu Zoltána Kodály’a w Kecskmet.

 

Maciej Wisławski

Najbardziej utytułowany i doświadczony polski pilot rajdowy. Mówi o sobie „skromny ogrodnik ze Skierniewic” i rzeczywiście coś w tym jest. Zawsze uśmiechnięty, pogodny i pełny wigoru, ale przede wszystkim darzony olbrzymią sympatia w całym środowisku rajdowym. Swoją rajdową pasją zaraża wszystkie pokolenia. Mimo, że z rajdami związany jest już ponad 40 lat i ma na swoim koncie ponad 100 tysięcy kilometrów odcinków specjalnych (wyścigowych), zawsze opowiada o nich z wielką radością i pasją. Postać, bez której prawdziwy kibic nie wyobraża sobie rajdów. Jego wszystkie osiągnięcia trudno jest wymienić: początkowo sam próbował startów jako kierowca, jednak szybko stał się najlepszym pilotem rajdowym w Polsce i zasiadał na prawym fotelu najwybitniejszych kierowców.

Był pilotem między innymi: Pawła Przybylskiego, Andrzeja Lubiaka, Andrzeja Kopra, Leszka Kusaja i Kajetana Kajetanowicza (późniejszego czterokrotnego Mistrza Polski). Największe sukcesy i popularność przyniosły mu starty z Krzysztofem Hołowczycem, z którym zdobył tytuł Rajdowego Mistrza Europy (1997 – Subaru Impreza 555). Jako jeden z nielicznych może pochwalić się tytułami mistrzowskimi dwóch kontynentów: w 2009 r. wspólnie z Andim Mancinem został wicemistrzem Rally America. Nie trzeba dodawać, że Maciek jest również wielokrotnym Mistrzem Polski. Popularnego „Wiślaka” można spotkać nie tylko na odcinkach specjalnych – często pojawia się w telewizji w roli eksperta czy prowadzącego program.

Źródło: TVN Turbo Zdjęcie: Przemysław Budziak

 

Lech Mackiewicz

Aktor i reżyser urodzony w Skierniewicach, absolwent krakowskiej PWST i UTS w Sydney W 1985 roku wyemigrował do Australii, jednak po 10 latach wrócił do Polski. Współzałożyciel Teatru „Auto De Fe”, pomysłodawca i współorganizator „Felliniady” i „Urodzin Mistrza”. Przez kilka lat organizował w Skierniewicach Mistrzostwa Aktorów w Pływaniu, przeniesione obecnie do stolicy. Dorobek twórczy Lecha oglądać mogli uczestnicy międzynarodowych festiwali: Seul Theatre Festival, Toga Art. Festival w Japonii, Adelaida Festival, Sydney Art Festival oraz Festiwalu Filmowego w Kazimierzu Dolnym.

Grał w filmach m. in. „Karol, człowiek, który został papieżem”, „Pianista”, „Jeszcze raz”, „Jestem Twój” oraz w wielu serialach: „Hotel 52”, „Samo życie”, „Na dobre i na złe”. „Na Wspólnej”, „Pogoda na Piątek”, „Trzeci Oficer”, „Plebania”.

W 2007 roku uznany za najlepszego aktora na Melbourne Underground Film Festival za rolę w filmie „Left ear” oraz wyróżniony za najlepszy scenariusz również do tego filmu.

Źródło: Regionalna Akademia Twórczej Przedsiębiorczości

 

Krzysztof Jankiewicz

"Chcę promować sport wśród młodych, gdyż dzięki pływaniu mogłem zwiedzić świat i poznać niesamowitych ludzi. Sport kształtuje charakter oraz rzeźbi zasady moralne. Pływanie stało się moją pasją i miłością, a decyzja o wejściu w ten świat - najlepszą w moim życiu!!!"

Posiada najwyższą klasę sportową – Mistrzowską Międzynarodową. Od 2007 roku jest członkiem kadry narodowej w pływaniu. Jest rekordzistą Polski Juniorów oraz amerykańskiej ligi NCAA w konkurencji 100 m stylem grzbietowym. Ma na swoim koncie 58 medali Mistrzostw Polski, w tym 22 dwa medale Mistrzostw Polski Seniorów.

Wielokrotny wybierany Najlepszym Sportowcem Miasta Skierniewice. Prywatnie miłośnik ciężkiego gitarowego grania i wycieczek w góry.

 

Tamara Arciuch

Jej żywiołem stała się scena. Niezwykły talent do kreowania postaci komediowych ukazała na scenie Teatru Muzycznego w Gdyni rolą Roxie Hart w musicalu Maurine Dallas Watkins "Chicago". W 1998 roku na XVI Festiwalu Sztuk Teatralnych w Łodzi otrzymała wyróżnienie za rolę w spektaklu dyplomowym PWST w Krakowie "Samobójcy" Erdmana.

Urodziła się 24 marca 1975 roku w Skierniewicach. W 1998 roku ukończyła krakowską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną. Pracowała w Teatrze Ludowym w Krakowie, gdzie debiutowała rolą Heleny w "Panu Jowialskim" Aleksandra Fredry. Na scenie Teatru Wybrzeże po raz pierwszy widzowie zobaczyli ją w przedstawieniu "Biedermann i podpalacze" w reżyserii Krzyszofa Babickiego. Grała Janie w "Nie teraz kochanie", farsie w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza. Widzowie pamiętają jej doskonałą kreację Lillian Holiday w "Happy Endzie" Brechta i Weilla (15 grudnia 2001). Na dużym ekranie debiutowała w 1997 roku w filmie sensacyjnym Jarosława Żamojdy "Młode wilki 1/2" jako Agata, koleżanka Ani. Po roli Moniki Rozdrażewskiej z domu Wilczyńskiej, ex-żonie Adama w serialu "Adam i Ewa" kojarzono ją najczęściej z negatywną postacią - nerwową, czasem nieobliczalną kobietą. Swój wizerunek ekranowy przełamała grając postać Kaśki Wojnarówny, panny młodej w filmie Wojciecha Smarzowskiego "Wesele".

Źródło: filmweb.pl

 

Mariusz Rutkowski

Mariusz Rutkowski jest cenionym w kraju i na świecie pianistą. Za płytę nagraną z Jadwigą Rappe, Mają Nosowską i Waldemarem Malickim „Shostakovich, Szymanowski, Stravinsky” otrzymał prestiżową nagrodę Opera Nederland CD of the Month – Amsterdam 2012. Po Fryderyku 2006, ARTE TV 2008 i Prix Speciale Du Disque Liryque w Paryżu jest to kolejne osiągnięcie fonograficzne i 15 płyta w dorobku artysty. Po ubiegłorocznych sukcesach we Francji, gdzie promował twórczość Szymanowskiego, Mariusz Rutkowski został wybrany przez wytwórnię płytową DUX do nagrania wszystkich dzieł Henri Duparca. W ubiegłym roku Mariusz Rutkowski zagrał w Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie koncert ze światowej sławy barytonem Keqingiem Liu.

 

Prof. UW dr hab. Jacek P. Męcina 

Prawnik, politolog i polityk. Od 1993 roku pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego, obecnie profesor w Instytucie Polityki Społecznej.

Specjalizuje się w problematyce rynku pracy, prawa pracy, ustawodawstwa społecznego oraz problemach dialogu społecznego. Zainteresowania naukowe łączy z działalnością publiczną jako Sekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, wcześniej członek Trójstronnej Komisji ds. Społeczno – Gospodarczych i Przewodniczący Zespołu ds. Prawa Pracy i Układów Zbiorowych, doradca Zarządu Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan, Przewodniczący Rady Dyrektorów Personalnych. Był wicedyrektorem Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych (1997 – 2000), wiceministrem gospodarki i pracy (2005), mediatorem i ekspertem w wielu projektach krajowych i międzynarodowych. Członek Rady Programowej dwumiesięcznika Zarządzanie Zasobami Ludzkimi i Kwartalnika Dialog Społeczny, kolegium redakcyjnego Polityki Społecznej. Autor ponad 100 artykułów, książek, komentarzy prawnych i opracowań z zakresu prawa pracy, rynku pracy, oraz stosunków pracy i dialogu społecznego. Jego zainteresowania badawcze niezmiennie od 20 lat dotyczą problemów pracy w ujęciu prawnym, ekonomicznym i społecznym, a wiele jego badań i analiz ma charakter aplikacyjny.

Źródło: Ministerstwo Pracy i Polityki Społeczne

 

Bogusław Boder

Jest nauczycielem szachów w Szkole Podstawowej Nr 5 w Skierniewicach oraz trenerem Klubu Szachowego „Piatka” działającego przy ZSSO. Od ponad 25 lat podopieczni Pana Bodera odnoszą corocznie znaczące sukcesy na mistrzostwach świata, europy i polski. Osobiście pełni funkcje trenera kadry reprezentującej Polskę na mistrzostwach europy w szachach w latach 2011, 2012, 2013. Jest również trenerem kadry województwa łódzkiego w szachach.

Za swoją działalność był wielokrotnie nagradzany przez Ministra Edukacji Narodowej (w latach: 1993, 2006, 2013), Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Skierniewice oraz Dyrektora ZSSO w Skierniewicach.

Dzięki jego pracy Miasto Skierniewice jest znane w środowisku szachowym w całej Polsce i w wielu klubach zagranicznych. Łącznie pod trenerskim okiem Bogusława Bodera aż 23 podopiecznych brało udział w mistrzostwach świata i Europy, zdobywając medale.

 

Darek Foks

Poeta, prozaik i scenarzysta. Studiował m.in. na Wydziale Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie, ukończył scenariopisarstwo w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi.

Pracował w redakcji „Literatury na Świecie”. Współpracował z dodatkiem książkowym „Gazety Wyborczej”. Był stałym współpracownikiem magazynów „Machina”, „Playboy”, „Przekój” i „Malemen”. Od 1998 roku należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. W latach 2002–2004 redaktor prowadzący i zastępca redaktora naczelnego magazynów „Aktivist” i „Exklusiv”. Od 2004 roku pracuje w redakcji warszawskiej „Twórczości” jako redaktor działu prozy.

Brał udział w wielu polskich i zagranicznych festiwalach literackich. Przekłady jego wierszy i opowiadań publikowano w czasopismach i antologiach w wielu krajach europejskich i w Stanach Zjednoczonych. Książkowe wybory jego tekstów ukazały się w Czechach i na Słowacji, a książka „Co robi łączniczka” ukazała się po niemiecku i francusku.

Jego teksty wielokrotnie prezentowano w programach radiowych i telewizyjnych. Radiowa Trójka emitowała w dwudziestu odcinkach adaptację jego powieści Kebab Meister. Jako scenarzysta pracował m.in. przy serialach Na Wspólnej i Brzydula.

Darek Foks stale współpracuje z Miejską Biblioteką Publiczną i z Dyskusyjnym Klubem Filmowym „Eroica”. Często bywa jurorem w konkursach literackich organizowanych przez skierniewickie instytucje kultury.

 

Prof. Franciszek Adamicki

Wieloletni Dyrektor Instytutu Ogrodnictwa oraz doktor honoris causa Uniwersytetu Wrocławskiego.

 

Tadeusz Domarecki

Wieloletni Powiatowy Lekarz Weterynarii w Skierniewicach


Konstanty Marat

Przedsiębiorca, wieloletni Prezes Skierniewickiej Izby GospodarczejInstytut Sadownictwa i Kwiaciarstwa oraz Instytut Warzywnictwa

Z dniem 1 stycznia 2011 r. na mocy rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi instytuty zostały połączone w jeden ośrodek badawczo-rozwojowy – Instytut Ogrodnictwa. Jest to wiodące europejskie centrum badań ogrodniczych. Przedmiotem jego działania jest prowadzenie badań naukowych oraz prac rozwojowych.

Podejmowane badania służą działalności naukowej, wdrożeniowej, upowszechnieniowej, normalizacyjnej i unifikacyjnej w obszarze sadownictwa, warzywnictwa, roślin ozdobnych i pszczelnictwa. Instytut ma w swoim dorobku wiele nowatorskich w skali światowej rozwiązań, które w znacznym stopniu przyczyniły się do rozwoju polskiego ogrodnictwa.

Instytut rokrocznie jest współorganizatorem Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw; organizuje m.in.: wystawy i Ogrodniczy Festiwal Nauki dla Najmłodszych.

 

Stacja Doświadczalna SGGW im. prof. Mariana Górskiego

Stacja Doświadczalna jest najstarszą tego typu placówką w Polsce, jedną ze starszych w Europie i na świecie. Została założona w 1921 r. z inicjatywy ówczesnego rektora SGGW prof. Józefa Mikułowskiego-Pomorskiego.

Innowacyjność metod przeprowadzania doświadczeń pozwoliła zdobyć wysokie światowe lokaty w tej dziedzinie nauki. Działania, jakie podejmuje Stacja Doświadczalna, promują Skierniewice jako prężny ośrodek badawczo-rozwojowy zarówno w kraju, jak i zagranicą. Wiele osób poznało Skierniewice poprzez udział we wspólnych badaniach i konferencjach organizowanych w Stacji Doświadczalnej.

Jakość prowadzonych prac pozytywnie podkreśla wizerunek miasta w skali ogólnopolskiej i światowej.

 

VEKA Polska sp. z o.o.

VEKA Polska jest jedną z największych firm działających na skierniewickim rynku. Powstała w 1994 roku i jest czołowym na świecie wytwórcą profili okiennych z PCV i dostawcą systemów profili dla producentów drzwi i rolet.

Od wielu lat wspiera miejskie projekty kulturalne. W 2009 r. VEKA była sponsorem strategicznym Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw, dzięki czemu organizatorzy mogli znacznie wzbogacić program artystyczny obchodów. Działalność VEKI na tym polu jest doskonałym przykładem współpracy wielkiego kapitału i kultury w celu polepszenia jakości życia lokalnej społeczności, wśród której firma działa. Tytuł Honorowego Ambasadora został przyznany za wrażliwość na potrzeby społeczne i kulturalne mieszkańców Skierniewic oraz chęć wspierania wartościowych inicjatyw.

 

MIRBUD SA

MIRBUD to jedna z największych spółek budowlanych na polskim rynku. Powstała w 1998 r. a od 2008 r. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

MIRBUD jako generalny wykonawca odpowiada za realizacje projektów związanych z budową m.in. autostrad, galerii handlowych, centrów logistyczno-dystrybucyjnych, stadionów piłkarskich, szpitali, hoteli a także osiedli mieszkaniowych. Spółka prowadzi również szeroką działalność charytatywną i sponsorską. Wspiera finansowo różnego rodzaju przedsięwzięcia organizowane przez samorządy i jednostki im podległe (m.in. jest głównym sponsorem Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw), pomaga harcerzom, sportowcom, strażakom, kombatantom oraz osobom chorym i potrzebującym.

MIRBUD poprzez swoją pracę i osiągnięcia buduje pozytywny wizerunek naszego miasta, przyczyniając się do jego promocji i godnej reprezentacji.

 

Bank Spółdzielczy w Skierniewicach

Bank Spółdzielczy w Skierniewicach jest instytucją finansową o ponad stuletniej tradycji działania na rynku finansowym. Posiada 33 placówki do obsługi klienta zlokalizowane w miejscowościach województwa łódzkiego i mazowieckiego; zatrudnia ponad 200 osób. W swojej pracy Bank stosuje nowoczesne rozwiązania organizacyjne, technologiczne i informatyczne. Działania Zarządu Banku i Rady Nadzorczej zmierzają w kierunku jak najpełniejszego zaspokojenia potrzeb klientów na różnorodne produkty bankowe, co pozwala na umocnienie pozycji Banku pośród innych instytucji finansowych działających na tym terenie. W swojej pracy Bank spełnia także funkcje mecenasa kultury, stąd corocznie przeznacza na sponsoring różnych imprez i inicjatyw społeczno-kulturalnych około 100 tys. zł. Wśród wspieranych wydarzeń znajdują się lokalne inicjatywy wielu miast polskich, a wśród osób m.in.: artyści malarze, sportowcy, dzieci, młodzież, seniorzy i inni. Za działalność na rynku bankowym otrzymał wiele tytułów i wyróżnień. Jest wizytówką miasta Skierniewice i jako jedyny Bank posiada w tym mieście swoją centralę.


Fambud Jerzy Pietrzak sp. z o.o.

Fambud prowadzi działalność na rynku budowlanym od 1995 r., na początku jako firma budowlana, a od 2005 r. jako spółka. Przedsiębiorstwo zatrudnia około 200 wysoko wykwalifikowanych pracowników, głównie ze Skierniewic i najbliższej okolicy.

Fambud to wizytówka naszego miasta, firma z wyrobioną marką, która w świadomości licznej grupy partnerów biznesowych, jak i zwykłych mieszkańców utożsamiana jest ze Skierniewicami. W 2012 r. Fambud był głównym sponsorem Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw.

Od wielu lat firma aktywnie uczestniczy w życiu społecznym i kulturalnym, wspiera wiele projektów i akcji społeczno-gospodarczych oraz charytatywnych, służących rozwojowi miasta i jego mieszkańców.

 

Cukiernia P. Chojecki

Firma Chojecki została założona w 1979 roku przez Marię i Janusza Chojeckich w Skierniewicach. W 2014 roku zakład zmienił nazwę na Cukiernia P. Chojecki. Cukiernia tworzy sieć sklepów firmowych i kawiarni, a sam zakład stał się ważną wizytówką naszego miasta. Wieloletnia praca Janusza Chojeckiego, a obecnie Pawła Chojeckiego przyczynia się do podnoszenia atrakcyjności naszego miasta i jego promocji zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Cukiernia P. Chojecki wielokrotnie przygotowywała słodki poczęstunek dla mieszkańców podczas miejskich wydarzeń. Firma należy do grona sponsorów Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw.

 

VOG Polska sp. z o.o.

Firma VOG Polska powstała w 1994 roku, początkowo jako KRESTO Polska. W 1999 pozyskała nowego właściciela - VOG AG, austriackie przedsiębiorstwo z środkowoeuropejską kompetencją i własnymi spółkami w 7 krajach. Firma konfekcjonuje pod marką KRESTO bakalie, sprzedaje owoce i warzywa w puszkach, ryż, snacki, olej jadalny i wino wysokiej jakości, rozpoznawalne na terenie całej Polski, a także krajów Unii Europejskiej.

W 2013 i 2014 firma VOG Polska została, według AC Nielsen, liderem sprzedaży bakalii, orzechów i ziaren – pod względem ilościowym i jakościowym. VOG Polska to prężnie działające przedsiębiorstwo, które dzięki swojej renomie promuje Skierniewice jako dobre miejsce do prowadzenia działalności gospodarczej, czytelnie akcentując nazwę miasta na każdym sprzedawanym opakowaniu KRESTO.

 

Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane INSBUD Krzesińscy sp. j.

Przedsiębiorstwo działa na rynku budowlanym od 1991 r., jest firmą rodzinną. Wykonuje roboty budowlane, zarówno inwestycyjne, jak i remontowe. Specjalizuje się w robotach instalacji sanitarnych głównie w technice grzewczej, wentylacji i klimatyzacji. Ponad 20 lat pracy pozwoliło stworzyć wyspecjalizowaną kadrę produkcyjną, techniczną i inżynierską.

INSBUD od lat wspiera lokalne inicjatywy, uczestnicząc w życiu mieszkańców Skierniewic. Wspomaga finansowo miejskie wydarzenia, m.in. Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw.

 

Skierniewicka Fabryka Maszyn, Urządzeń i Konstrukcji SFAMASZ Jan Dziedzic

Firma SFAMASZ została założona w 1981 roku przez Jana Dziedzica. Początkowo wraz z zakładem produkcyjnym mieściła się w Skierniewicach. Od początku działalności specjalizowała się w zakresie produkcji konstrukcji stalowych, obróbce wiórowej oraz w wytwarzaniu urządzeń dla sektora rolniczego. Przedsiębiorstwo rozwijało się bardzo szybko, w roku 1997 ze względu na brak miejsca do rozbudowy zostało przeniesione do Bełchowa k. Skierniewic.

Firma SFAMASZ działa nie tylko na rynku krajowym, ale także z sukcesem prowadzi działalność eksportową.

Przedsiębiorstwo aktywnie uczestniczy w branżowych wydarzeniach promocyjnych; współorganizuje imprezy o charakterze lokalnym, ogólnokrajowym i międzynarodowym, promując przy tym swoją działalność i region skierniewicki. Firma cieszy się dużym uznaniem społecznym i jest rozpoznawalna dzięki aktywności na rzecz społeczeństwa obywatelskiego, wrażliwości i otwartości na innych. Podczas Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw pełniła rolę sponsora strategicznego, a na co dzień współpracuje, wspiera i uczestniczy w akacjach na rzecz dzieci i młodzieży.

 

Spółdzielnia Inwalidów SIZEI, Zakład Elementów Indukcyjnych

Jest firmą o statusie Zakładu Pracy Chronionej. Zatrudnia ludzi niepełnosprawnych, dla których praca jest bardzo ważnym elementem społecznej aktywności. W konkursach LODOŁAMACZE w latach 2011, 2012 zakład zdobywał złote medale za szczególną wrażliwość społeczną.

Doświadczona załoga gwarantuje wysoki poziom jakości, niezawodności i trwałości wyrobów. Lata działalności pozwoliły rozwinąć i udoskonalić procesy hermetyzacji wyrobów, impregnacji, spawania rdzeni, lutowania, nawijania taśmami miedzianymi i pakietowania rdzeni. Zakład minimalizuje w ten sposób koszty wytwarzania i dopasowujemy dostawy wg czasu i miejsca. Zamiarem jest stałe poszerzanie oferty o nowe rodzaje wyrobów i świadczenie usług w oparciu o zgromadzone zasoby wytwórcze.

 

Spółka EL-IN

EL-IN to przedsiębiorstwo należące do grona liderów działających na rynku robót energetycznych, kolejowych i budowlanych, oferujące najwyższą jakość usług. Inwestycje wykonywane są w oparciu o najnowsze technologie i materiały spełniające wysokie wymagania klientów.

EL-IN to spółka zdolna zarządzać wielobranżowymi kontraktami pracując w każdych warunkach. Stale powiększający się potencjał sprzętowy i dobra organizacja realizowanych przedsięwzięć zapewnia terminowość wykonywania projektów.


Centrum Medyczne "Ogrodowa"

Polskie Stowarzysznie Miłosników Kolei
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.