Sport

Znakomite wyniki pływaków UKS NAWA podczas Grand Prix Dzieci

11 medali (dwa złote, pięć srebrnych i cztery brązowe) zgarnęli najmłodsi skierniewiccy pływacy podczas startów w zawodach z cyklu Grand Prix Dzieci, które odbyły się 13 maja w Łódzkiej Zatoce Sportu.

13 maja najmłodsi pływacy z UKS NAWA Skierniewice z powodzeniem wystartowali w Grand Prix Dzieci o puchar Aleksandry Bednarek, zdobywając liczne medale i osiągając świetne wyniki. Zawody były pełne emocji i sportowej rywalizacji, a nasi reprezentanci pokazali prawdziwy hart ducha i doskonałe umiejętności.

Indywidualne sukcesy

Liliana Kalisiak zaprezentowała się fenomenalnie, zdobywając 1. miejsce na 100 metrów stylem zmiennym, a także dwa 2. miejsca na 50 metrów stylem klasycznym i grzbietowym. Maja Sałkowska również błyszczała, zajmując 1. miejsce na 100 metrów stylem zmiennym oraz dwa 2. miejsca na 100 metrów stylem klasycznym i 50 metrów stylem motylkowym. Inka Starbała uzyskała 3. miejsce na 100 metrów stylem klasycznym i 6. miejsce na 100 metrów stylem zmiennym, natomiast Aleksandra Sadowniczyk wywalczyła 3. miejsce na 50 metrów stylem motylkowym oraz 5. miejsce na 50 metrów stylem grzbietowym. Maja Klasztorna zakończyła zawody z 3. miejscem na 50 metrów stylem motylkowym i 6. miejscem na 100 metrów stylem grzbietowym.

Daniel Figat-Gomez zdobył 2. miejsce na 25 metrów stylem motylkowym, a Mateusz Buczek zakończył tę samą konkurencję na 3. miejscu. Adam Gajewski uplasował się na 4. miejscu na 50 metrów stylem motylkowym, a Martyna Puciłowska na 6. miejscu na 200 metrów stylem dowolnym. Adam Pąsiek zdobył 4. miejsce na 100 metrów stylem zmiennym, a Zuzanna Karwat-Michalak zakończyła rywalizację na 4. miejscu na 25 metrów stylem klasycznym. Sylwia Kramarz zajęła dwa 5. miejsca na 100 metrów stylem grzbietowym i 200 metrów stylem dowolnym.

Sukcesy Sztafet

Sztafety UKS NAWA Skierniewice również odniosły znaczące sukcesy. W konkurencji 4x50 metrów stylem dowolnym, skład w składzie: Zuzanna Karwat-Michalak, Daniel Figat-Gomez, Liliana Kalisiak i Adam Pąsiek zajął 8. miejsce, a druga sztafeta z Amelią Bednarek, Aleksandrą Sadowniczyk, Mateuszem Buczkiem i Adamem Gajewskim uplasowała się na 10. miejscu. Starsze roczniki w składzie: Sylwia Kramarz, Maja Sałkowska, Mateusz Długosz i Franciszek Głowacki zajęły 7. miejsce.
Pozostali zawodnicy, którzy dzielnie reprezentowali nasz klub, to: Amelia Bednarek, Valeriia Veremeienko, Klara Supera, Alicja Frankowska, Hanna Michalska, Daryna Zborovska, Franek Kubalewski, Mikołaj Jędrzejewski, Emila Dwórznik, Dominika Piątkowska, Zosia Kawczyńska, Filip Błaszczyk oraz Julian Burek.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom UKS NAWA Skierniewice wspaniałych wyników i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych zawodach. Wasza determinacja i ciężka praca są dla nas wszystkich inspiracją. Trzymamy kciuki za przyszłe starty i kolejne medale!