Sport

Wojowniczki o krok od medalu w Pucharze Europy

Zawodniczki Wojownika, Dominika Gutowska i Alicja Dyba, wywalczyły 5. miejsca podczas Pucharu Europy, który odbył się w Bielsko-Białej. W turnieju wzięli udział zawodnicy i zawodniczki z 14 krajów, co czyniło rywalizację niezwykle wymagającą i prestiżową.

Wybrane zdjęcia

Nasze wojowniczki stanęły do walki z najlepszymi zawodnikami z całej Europy. Po serii zaciętych pojedynków, zarówno Dominika Gutowska, jak i Alicja Dyba, uplasowały się na piątych miejscach w swoich kategoriach. Choć medale były na wyciągnięcie ręki, ostatecznie zabrakło nieco szczęścia, by stanąć na podium.

Dla dziewczyn był to debiut na tak prestiżowym turnieju. Jerzy Gołębiewski, trener i opiekun naszych zawodniczek, podkreślał, że mimo braku medali, występ obu zawodniczek można uznać za ogromny sukces. - Był to pierwszy start naszych zawodniczek na imprezie tej rangi. Zostaje niedosyt, ponieważ medale były blisko. Doświadczenie, jakie zdobyły, jest bezcenne i na pewno zaprocentuje w przyszłości.Występ Wojowniczek w Bielsko-Białej to dowód na to, że klub ma w swoich szeregach utalentowane zawodniczki, które są w stanie rywalizować na najwyższym europejskim poziomie. Zdobyte doświadczenie i cenne lekcje z pewnością przyczynią się do ich dalszego rozwoju i sukcesów w przyszłości.

Trener Gołębiewski zapowiada, że klub nie zamierza spocząć na laurach. Kolejne wyzwania i turnieje już czekają, a Dominika i Alicja z pewnością będą miały jeszcze wiele okazji, by udowodnić swoją wartość na arenie międzynarodowej. Puchar Europy w Bielsko-Białej był dla Wojowniczek z Skierniewic ważnym krokiem na drodze do jeszcze większych sukcesów. Choć tym razem medale były tuż poza zasięgiem, to przyszłość zapowiada się obiecująco dla Dominiki Gutowskiej i Alicji Dyby.

Wielkie brawa! 

Powrót do aktualności
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.