Sport

Sukcesy młodych szachistek na Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych!

Podczas niedawno zakończonych Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych, reprezentujące nasze miasto utalentowane zawodniczki z Klubu Szachowego "Piątka" Skierniewice osiągnęły znakomite wyniki, plasując sie w czołówce najlepszych juniorek w Polsce.

Zuzanna Górecka zajęła 5. miejsce, zdobywając normę kandydata na mistrza oraz zyskując imponujące 113 punktów rankingowych, podczas gdy Patrycja Kochanowska uplasowała się na 7. pozycji, zgarniając 25 punktów rankingowych. Obie zawodniczki zagwarantowały sobie tym samym udział w przyszłorocznych Mistrzostwach Polski Juniorek, znajdując się w pierwszej piątce w swoim roczniku. Były to też najwyższe miejsca reprezentantów woj. Łódzkiego w tych zawodach.

Mistrzostwa odbyły się w Wałbrzychu w dniach 12-20 kwietnia i były częścią Ogolnopolskiej Olimpiada Młodziezy – Dolny Śląsk 2024, rywalizacja była wyjątkowo zacięta, a najwyższe miejsca decydowały sie do samego końca. W turnieju uczestniczyło po 52 najlepszych zawodników z całego kraju, rywalizujących w 4 grupach wiekowych - dziewczynki do lat 12 i 14 oraz chłopcy do lat 12 i 14.

Gratulujemy naszym zawodniczkom świetnej postawy i życzymy im dalszych sukcesów na szachowej arenie!

Dobrze zaprezentowali się też: 
- Jan Durzyński - 21. miejsce w kategorii chłopców do lat 14
- Blanka Wiśniewska - 24. miejsce w kategorii dziewcząt do lat 12

Pozostali reprezentanci Skierniewic to:
- Szymon Boryna -  grupa chłopców do lat 14
- Miłosz Boncela - grupa chłopców do lat 12
- Grzegorz Sułek - grupa chłopców do lat 12

Brawo dla wszystkich naszych reprezentantów za walkę do samego końca oraz trenerów: Bogusława Bodera i Justyny Świderskiej! Życzymy im udanych kolejnych startów. 

Powrót do aktualności
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.