Sport

Solidne starty szachistów KS Piątka na Mistrzostwach Polski!

Kolejne dobre wiadomości dochodzą od skierniewickich szachistów. Dziesięcioosobowa grupa zajęła czołowe lokaty w Mistrzostwach polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych, które odbyły się w Bydgoszczy.

Zawody były to rekordowe pod względem uczestnictwa. Do rywalizacji staneło bowiem  1300 utalentowanych szachistów z całego kraju, tworząc niezwykłą atmosferę rywalizacji. Przez trzy dni skierniewiczanie zmagali się znajlepszymi w Polsce. Najlepszy występ zanotowała Zuzanna Górecka, piąta w szachach błyskawicznych oraz ósma w szachach szybkich w kategorii D12. Nieustannie walczyła z czołowymi zawodniczkami i była bardzo blisko zdobycia medalowego miejsca. W dziesiątce na ósmym miejscu uplasował się też Szymon Boryna w kategorii C12, imponując swoją grą i umiejętnościami.

Bardzo dobrze zaprezentowali się również inni zawodnicy z naszego klubu. Zuzanna Łukasik zdobyła 13. miejsce w szachach szybkich w grupie D18, jak zwykle pełna zaangażownia i waleczności. Patrycja Kochanowska, wypadła bardzo dobrze, zajmując 13. miejsce w szachach błyskawicznych (z imponującymi +61 punktami rankingowymi) w grupie D12 oraz 16. miejsce w szachach szybkich (+46 punktów rankingowych). To była prawdziwa walka na szachownicach, niestety porażki w ostatnich rundach spowodowały że Patrycja zakończyła truniej poza czołową dziesiątką. Blanka Wiśniewska, zdobyła 20. miejsce w szachach szybkich w grupie D12, zwiększając swój ranking o +112 punktów. Grzegorz Sułek na 25. miejscu w szachach szybkich w grupie C10, Grześ nie tylko pokonał zeszłorocznego Mistrza Polski w szachach Błyskawicznych, ale także pokazał swoje determinację. Miłosz Boncela w kategorii C12, gdzie rywalizowało aż 200 zawodników, zajął 35. miejsce w szachach szybkich i zdobył imponujące +97 punktów rankingowych. Jakub Kochanowski, podobnie jak Miłosz, Kuba był młodszym rocznikiem i walczył w grupie C10, zajął 35. miejsce w szachach szybkich. Liczymy że w przyszłym roku bedą walczyli o czołowe lokaty.

Szczególne uznanie należy się Władysławowi Świderskiemu, który był najmłodszym zawodnikiem naszego klubu i startował w swoich pierwszych mistrzostwach. Władek zaskoczył wszystkich, zajmując miejsce o 10 pozycji wyżej niż jego pierwotne miejsce startowe! Gratulujemy wszystkim zawodnikom za wspaniałą grę i determinację na Mistrzostwach Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. 
 

Wybrane zdjęcia

Powrót do aktualności
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.