Sport

Piątka zawodników UKS Nawa w kadrze narodowej

Historyczna chwila dla skierniewickiego pływania. Piątka reprezentantów UKS Nawa została powołana do Kadry Narodowej PZP. W gronie wyróżnionych znaleźli się: Zuzanna Denisiewicz, Inez Sarna, Weronika Lesiak, Alicja Rodziewicz i Bartłomiej Karwat.

Wybrane zdjęcia

Jak wielki progres robią skierniewiczanie może świadczyć fakt, iż w 2022 roku z takiej nominacji cieszyła się dwójka zawodniczek: Zuzanna Denisiewicz i Alicja Rodziewicz. Przed rokiem cieszyliśmy się z trójki powołanych. Do grona kadrowiczek dołączyła bowiem Weronika Lesiak. W kadrze znalazł się też Bartłomiej Karwat. W 2024 roku lista nazwiska wydłużyła się do pięciu. Powołania to efekt ciężkiej pracy, pasji, codziennego zaangażowania, które przełożyły się na wysokie wyniki sportowe, a tych w 2023 roku nie brakowało. 

Alicja Rodziewicz nie miała sobie równych w stylu motylkowym i zmiennym, sięgając po dziewięć (7 złotych i 2 srebrne) medali Mistrzostw Polski 15-latków. Reprezentowała kraj podczas Multinations Youth Swimming Meet Belgrad 2023 zdobywając złoto w sztafecie 4x100 metrów stylem zmienny oraz podwójne srebro na 100 i 200 m stylem motylkowym. Zaznaczyła też swoją obecność na wielomeczu pływackim V4 Olimpic Hopes w Gliwicach, zgarniając trzy srebrne krążki, dwa indywidualnie na 100 i 200 metrów stylem motylkowym i jeden w sztafecie 4x100 metrów stylem zmiennym. Podczas Olympic Festival 2023 w Mariborze zajęła czwarte miejsce w Europie płynąc w swoim koronnym dystansie. 

Weronika Lesiak wywalczyła za to trzy złote medale w stylu klasycznym podczas Zimowych Mistrzostw Polski 15-latków. W letniej edycji krajowego czempionatu zgarnęła dwa srebrne medale. Z sukcesami reprezentowała klub i miasto na arenach międzynarodowych. 

Zuzanna Denisiewicz dominuje na pływackich arenach w stylu grzbietowym od 2021 roku. W minionym roku była podwójną złota medalistką Letnim Mistrzostw Polski 16-latków. W grudniu dołożyła dwa kolejne podczas zimowej edycji mistrzostw. 

Miniony rok był też wyjątkowy dla Inez Sarny, która w grudniu 2023 sięgnęła po swój pierwszy medal mistrzostw Polski, zostając wicemistrzynią Polski 16-latków na 50 i 100 metrów stylem grzbietowym. Warto dodać, że od trzech lat wspólnie z Zuzanną wchodzi w skład złotej sztafety 4x100 metrów stylem zmiennym. Dziewczyny sięgały po najwyższy tytuł podczas Mistrzostw Polski 14, 15 i 16 -latków. Bartłomiej Karwat powołanie zawdzięcza zdobyczom medalowym na letnich i zimowych mistrzostwach Polski 15- latków. 

- Jesteśmy niezmiernie dumni z naszych zawodników, którzy reprezentują nasz klub z godnością i pasją. Ich codzienne zaangażowanie i wysokie wyniki sportowe zyskały uznanie na szczeblu krajowym. To historyczny sukces w działaniach skierniewickiego sportu olimpijskiego – komentuje trener Marcin Sarna. 

Wielkie brawa! 

Powrót do aktualności
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.