Pełna dominacja Wojowniczek i Wojowników w Kutnie

13 medali (9 złotych, 2 srebrne i 2 brązowe) oraz zwycięstwo w klasyfikacji generalnej wywalczyli zawodnicy skierniewickiego klubu MMKS Wojownik Skierniewice podczas startów XV Otwartych Mistrzostw Kutna Młodzików i Dzieci.

13 maja dwudziestu siedmiu zawodników/czek podopiecznych trenerów: Michała Gołębiewskiego, Wiktorii Niemiec i Jerzego Gołębiewskiego reprezentowało Skierniewickiego Wojownika, podczas  XV Otwartych Mistrzostw Kutna Młodzików i Dzieci. W grupie U15 brało udział siedmiu zawodników, z których aż czterech wywalczyło złote medale: Alicja Dyba, Zuzanna Kozłowska, Dominika Gutowska i Maciej Łukasik. Tuż za podium znaleźli się: Ivan Piatakov (5 miejsce), Maksymilian Głowacki (5 miejsce) i Tomasz Potaczek (7 miejsce). Wywalczenie czterech pierwszych miejsc pozwoliło Wojownikom zwyciężyć w punktacji medalowej.

W grupie wiekowej U13 wzięło udział siedmiu zawodników i zawodniczek Wojownika. Najlepiej zaprezentowała się Zuzanna Gródecka, która zgarnęła złoty medal. Na najniższym stopniu podium stanęła Aleksandra Miłosz. Poza podium znaleźli się: Wiktor Kaźmierczak (5 miejsce), Nikola Malesa (5 miejsce), Remigiusz Krawczyk (7 miejsce) ,  Wojciech Skoneczny (7 miejsce) i Kaja Kaźmierczak (9 miejsce).

W najmłodszej grupie wiekowej U11, 13 osobowa reprezentacja walecznie toczyła swoje boje na macie. W tej grupie ze złota cieszyli się: Nadia Trzaskowska, Nikola Chudzińska, Karolina Lentner i Eliza Potaczek. W walkach finałowych wyższość swoich przeciwników musieli uznać Marek Sławiński i Piotr Potocki, którzy ostatecznie zdobyli srebrne medale. Na najniższym stopniu podium stanęła Nadia Soroka. Tuż za podium znaleźli się: Tymoteusz Olejniczak (5 miejsce), Maciej Kaczuba (5 miejsce), Mikołaj Adamczyk (7 miejsce), Szymon Wieczorek (9 miejsce), Piotr Chwałek (15 – 12 miejsce) i Jacek Dworczyński (9 miejsce).
- Warto dodać, że dla wielu Naszych najmłodszych podopiecznych był to pierwszy start na zawodach. Pomimo dużego stresu pokazali swoją wole walki oraz serce Wojownika – podsumował występ swojej grupy Michał Gołębiewski - Zaangażowanie oraz wola walki, jaką prezentują Nasi podopieczni pokazuję, że to co robimy przynosi efekty.

Znakomita postawa wszystkich roczników przełożyła się na zwycięstwo w klasyfikacji medalowej. W stawce 24 rywalizujących klubów z całego kraju to Wojownik okazał się najlepszy!