Patrycja Kochanowska brązową medalistką szachowych Mistrzostw Polski!

Znakomite informacje docierają z Darłówka, gdzie odbyły się finały Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów w szachach klasycznych. Brązowy medal wywalczyła tam  reprezentantka KS Piatka – Patrycja Kochanowska.

Wybrane zdjęcia

Od 6 maja sześciu zawodników reprezentujących klub Piątka Skierniewice rywalizowało w Darłówku w finałach Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów w szachach klasycznych. Te prestiżowe zawody były częścią Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 'Zachodniopomorskie 2023'. Turniej, rozgrywany w tempie szachów klasycznych (90’/40+15’+30” bonus na ruch), skupił młode talenty szachowe z całej Polski, podzielone na dwie kategorie wiekowe: do lat 12 i do lat 14.

Reprezentacja naszego klubu liczyła sześć osób: Patrycja Kochanowska, Zuzanna Górecka, Blanka Wiśniewska, Antoni Rosa, Jan Durzyński i Szymon Boryna. Patrycja Kochanowska wywalczyła brązowy medal w kategorii do lat 12, zdobywając 7 punktów. Przez cały turniej utrzymywała się na czołowych pozycjach, jednak porażka w ostatniej rundzie przesunęła ją na trzecie miejsce. Zuzanna Górecka uplasowała się na 14. miejscu w tej samej kategorii. Jej dobra forma w pierwszej części turnieju zapowiadała silne rywalizowanie o medal, niestety pechowa porażka z pózniejszą wicemistrzynią Polski oraz kolejne partie spowodowały, że turniej zakończyła poza czołową dziesiątką.
Blanka Wiśniewska zakończyła rywalizację na 29. miejscu zdobywając 4,5 punktu, natomiast w kategorii chłopców do lat 12, Szymon Boryna zajął 23. miejsce również z wynikiem 4,5 punktu. Pomimo bardzo dobrego początku turnieju i zwycięstw nad czołowymi zawodnikami, Szymon nie zdołał utrzymać passy zwycięstw w kolejnych rundach.

W kategorii do lat 14 nasz klub reprezentowali Antoni Rosa i Jan Durzyński, którzy zajęli odpowiednio 35. miejsce z wynikiem 4 punktów i 42. miejsce z wynikiem 3,5 punktu. Warto też dodać że nasz klub zajał VII miejsce w klasyfikacji klubowej mistrzostw, co jest bardzo dobry wynikiem biorąc pod uwagę, że w zawodach startowało ponad 200 najlepszych juniorów w Polsce.