Dziesięć medali Wojowników w Kutnie i Warszawie!

Dwa złote, cztery srebrne i cztery brązowe, w sumie dziesięć medali wywalczyli reprezentanci Wojownika z kategorii U11 i U16 w XVI Otwartych Mistrzostwach Kutna oraz podczas Same Judo Cup 8 w Warszawie.

Wybrane zdjęcia

Kolejne bardzo dobre informacje docierają od skierniewickich Wojowników. Tym razem judocy bardzo dobrze zaprezentowali się podczas startów w Kutnie i Warszawie, dokładając do klubowej gabloty dziesięć medali.

Osiem krążków w Kutnie

Aż osiem medali padło łupem drużyny U11, która startowała w XVI Otwartych Mistrzostwach Kutna Dzieci w judo – 11 maja. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Nadia Soroka i Mikołaj Adamczyk. Drugie miejsca w swoich kategoriach wywalczyli: Maja Pietras i Tymon Rząsa, a trzecie: Leon Krawczyk, Jacek Dworczyński, Danil Apivalin i Szymon Wieczorek.

W Kutnie oglądaliśmy również występy pozostałych Wojowników: Ola Gródecka była czwarta, Tomasz Dębski, Szymon Kobus, Maciej Czuba, Alan Radomski i Maja Zemlik uplasowali się na piątych miejscach, Oskar Werker i Gabriel Zemlik zajeli siódme lokaty, a Dymytro Olemechenko był dziewiąty.

Sukcesy indywidualne przełożyły się na te drużynowe. W punktacji medalowej skierniewiczanie uplasowali się na wysokim trzecim miejscu, a w punktacji punktowej na 21 klubów, które brały udział w zawodach, Wojownik był pierwszy.

Podwójne srebro w stolicy

Tego samego dnia w Warszawie odbywał się bardzo mocno obsadzony Turniej Same Judo Cup! Na miejscu nasze miast reprezentowali zawodnicy i zawodniczki Wojownika, którzy rywalizowali z blisko tysiącem rówieśników z Polski i zagranicy.

Wojownicy i Wojowniczki walczyły w dwóch kategoriach wiekowych do 16 lat i do 14 lat.
W grupie wiekowej U16 srebrne medale zdobyły Dominika Gutowska i Alicja Dyba.

Na siódmym miejscu uplasował się Ivan Piatakov. Na dziewiątym miejscu swoje zmagania zakończył Maciej Łukasik. Udział w turnieju wzięła również Zuzanna Kozłowska. W grupie wiekowej U14, 7 miejsce zajęła Kaja Kaźmierczak, 9 zajęła Aleksandra Miłosz. Udział w turnieju zaliczyła również Zuzanna Gródecka i Nikola Malesa.

- Turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Nasi zawodnicy i zawodniczki rywalizowali z mocnymi rywalami z Polski oraz zagranicy. Zdobyte medale oraz zajęte punktowane miejsca cieszą, a także mobilizują do jeszcze większej pracy – dodaje trener Michał Gołębiewski.

Zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!