Miasto

Zaśpiewajmy razem Odę do Radości! Wspólnie świętujmy wstąpienie Polski do UE!

1 maja mija równe 15 lat od przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Ta data nie może pozostać niezauważona. Stąd pomysł na symboliczną inicjatywę, którą zaplanowano na pierwszy majowy dzień. 

15 lat obecności we wspólnocie europejskiej niewątpliwie zmieniło nasz kraj. Widzą to także skierniewiczanie, obserwując zmiany, jakie dokonywały się przez ostatnie lata w mieście. W związku z tym narodziła się idea uczczenia jednej z najważniejszych rocznic w najnowszej historii Polski. Prezydent Krzysztof Jażdżyk wraz ze Sławomirem Trochonowiczem - dyrektorem Samorządowej Szkoły Muzycznej II Stopnia zachęcają wszystkich mieszkańców do wspólnego spotkania 1 maja o godz. 12:00 przed budynkiem szkoły muzycznej (ul. Prymasowska). Będzie to okazja nie tylko do odegrania hejnału Miasta Skierniewice oraz zaśpiewania Ody do Radości, ale także do rozmów i dzielenia się wspomnieniami z ostatniego piętnastolecia. Na koniec zaplanowano także wspólną fotografię, która stanie się symboliczną pamiątką tej wyjątkowej inicjatywy.

Skierniewiczan nie trzeba przekonywać, ile dało naszemu miastu włączenie Polski do wspólnoty europejskiej. Dzięki dobrym lokalnym inicjatywom, konkretnym decyzjom oraz fachowej pracy grona specjalistów pozyskaliśmy setki milionów złotych, które zmieniły nasze miasto. Skorzystajmy z tego wolnego dnia i bądźmy razem – zachęca Krzysztof Jażdżyk.

 Znajdź nas na Facebook'u: 
► Prezydent Miasta Skierniewice Krzysztof Jażdżyk 
► Samorządowa Szkoła Muzyczna II Stopnia w Skierniewicach
► Profil Miasta Skierniewice - I love SKC 

 

Powrót do aktualności
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.