Kultura

Najmłodsze koszykarki MKS Ósemka najlepsze w województwie!

Skierniewickie Panterki podbiły Ksawerów i zgarnęły mistrzostwo województwa. W pokonanym polu reprezentacja prowadzona przez duet trenerów: Zbudniewek- El-Ward zostawiła PTTK Fabryka Wełny Pabianice (72:56) oraz faworyta Basket4Ever Ksawerów (93:82).

6 maja najmłodsze Panterki z Ósemki udały się do Ksawerowa na wojewódzki Finał A w kategorii Skrzatek U11. Województwo Łódzkie jest jednym z czołowych w kraju pod względem koszykówki kobiet i już samo to, że młode skierniewiczanki wywalczyły sobie po rozegraniu ligi prawo gry w Finale A, w którym udział wzięły cztery najlepsze drużyny rozgrywek było dużym sukcesem.

W półfinale skierniewiczanki spotkały się z PTK Pabianice. - Mecz był niezwykle zacięty. Do połowy wygrywały rywalki jednak świetna trzecia kwarta pozwoliła odskoczyć Panterom, które pomimo ambitnej pogoni rywalek, utrzymały prowadzenie do końca i mogły się cieszyć ze zwycięstwa i co za tym idzie awansu do finału -  relacjonuje trenera Julia Zbudniewek.

W meczu o złoto skierniewiczanki spotkały się z gospodyniami turnieju finałowego i wielkim faworytem rozgrywek, zespołem Basket 4Ever Ksawerów, który w swoim półfinale pokonał KS Kutno. - Przeciwniczki w pierwszej kwarcie wyszły na dwucyfrowe prowadzenie i wszystko zaczęło wskazywać na to, że spotkanie zakończy się ich zdecydowanym zwycięstwem. Ósemka nie odpuściła. Dziewczyny zaczęły gonić wynik i przed ostatnią kwartą doszły na remis. Ostatnia część meczu to już festiwal ataku z jednej i drugiej strony oraz skuteczność rzutów dystansowych jakiej niepowstydziłaby się żadna seniorska drużyna. Ostatecznie niesamowitą wojnę nerwów przy ogłuszającym dopingu licznie zebranych kibiców, sensacyjnie wygrywa MKS ÓSEMKA SKIERNIEWICE, która zwycięża niesamowitym jak na ten poziom rozgrywek wynikiem (93:82) i tym samym zdobywa Mistrzostwo Województwa Łódzkiego.

Skład Złotych Panterek: Natalka Lelonkiewicz, Iga Błażejczyk, Sofija Sakva, Julka Zaborska, Nina Pokojska, Tosia i Pola Antosik, Zosia Sacińska, Julka Hurynowicz, Basia Mozga, Pola Wolska i Weronika Kamińska. Trenerzy : Adrian El-Ward i Julia Zbudniewek.