Kultura

Już w ten weekend w Skierniewicach Iskry Niepodległej!

Kolejny mobilny projekt Biura "Niepodległa" zawita do Skierniewic. Po Wirtualnym Teatrze Historii, w którym poznawaliśmy ojców polskiej niepodległości, w tym roku będziemy odkrywać Iskry Niepodległej. Zapraszamy na skierniewicki rynek od 1 do 3 lipca.

Wybrane zdjęcia

Już w najbliższy weekend na skierniewickim rynku zobaczymy wyjątkowe historyczne widowisko, a wszystko dzięki projektowi ISKRY NIEPODLEGŁEJ, w którym zastosowano unikalne rozwiązania technologiczne, aby stworzyć dla odbiorcy niezapomniane doświadczenie działające na zmysły. Nowoczesne technologie wizualne służą prezentacji faktów i postaci, które składają się na niesamowitą opowieść o potencjale naszej wspólnoty.

Zwiedzanie wystawy jest całkowicie bezpłatne. Pierwszego dnia (01.07) ekspozycja będzie dostępna w godzinach 18.00-21.00. Drugiego dnia Iskry Niepodległej będzie można odkrywać od 11.00 do 20.00. Zaś ostatniego dnia (03.07) zwiedzanie ekspozycji będzie możliwe w godzinach 10.00-16.00.

"Iskry Niepodległej" to wybitne postaci z ostatnich 100 lat, których cechą wspólną była chęć zmieniania świata i przekuwanie potencjału na działanie. Bohaterami mobilnego spektaklu są wybitne postaci, te o których pamiętamy i te nieco zapomniane. Ich osiągnięcia pośrednio lub bezpośrednio wpływają na nasze życie. Biuro "Niepodległa" zadbało o pokazanie bohaterów z różnych dziedzin życia tworzących naszą codzienność: techniki, medycyny, nauki, pracy społecznej, kultury, eksploracji świata i kosmosu, sportu. Choć dla każdego rozdziału opowieści przygotowano charakterystyczny design graficzny i skomponowano muzykę, razem tworzą wspólną całość.

Projekt "Iskry Niepodległej" zastosował unikalne rozwiązania technologiczne, by stworzyć dla gości naszpikowanych sprzętem nowoczesnych naczep niezapomniane doświadczenie immersyjne, działające na różne zmysły. Nowoczesne technologie połączono z faktami i postaciami historycznymi, by stworzyć opowieść o niepodległości Polski przez pryzmat postaci, których sukcesy odnoszone w różnych dziedzinach życia mogą być inspiracją dla każdego.

Linki do aplikacji
Iskry Niepodległej

Idea wyrażona w narracji, że siłą społeczeństwa jest różnorodność, była także obecna przy powstawaniu naczep. Projekt powstawał dzięki współpracy polskich producentów z kilku firm. Eksperci z różnych dziedzin połączyli siły i wiedzę, by zbudować naczepy ekspozycyjne, zaprojektować przestrzeń, przetestować rozwiązania technologiczne i przygotować treści merytoryczne. Zadbano o szczegóły przy wypracowywaniu formuły mobilnego spektaklu, projektując rozwiązania takie jak mobilny ekran transparentny, wykreowane przez sztuczną inteligencję obrazy na backlightach, czy konstrukcja narratora opowieści – cyfrowego bytu. Doświadczenie wizyty wspiera aplikacja z rozszerzoną rzeczywistością, która pozwala lepiej poznać świat Iskier Niepodległej.

Organizatorzy mają nadzieję, że wizyta w mobilnym centrum edukacji Iskry Niepodległej stanowić będzie inspirację dla gości i zbuduje przekonanie, że niezależnie od talentów każdy może być iskrą zmieniającą świat.

Nie przegap okazji, aby doświadczyć tego niezwykłego widowiska. Wybierz się na skierniewicki rynek od 1 do 3 lipca i poznaj historię Polski przez pryzmat wyjątkowych Iskier Niepodległej. Całość ukazuje potencjał naszej wspólnoty i inspiruje do zmieniania świata. To doskonała okazja, aby odkryć postacie, które miały wpływ na nasze życie i uwierzyć w siłę różnorodności społeczeństwa. 

Powrót do aktualności
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.