Sport

Zuzanna Górecka i Patrycja Kwiatkowska na szachowym podium w Jastrzębiej Górze

Zuzanna Górecka zdobyła złoto w kategorii do lat 10 podczas VIII Międzynarodowego Festiwalu Szachowego –„Gwiazda Północy” w Jastrzębiej Górze. Trzecie miejsce w tej samej kategorii zajęła Patrycja Kochanowska. W zawodach wystartowało blisko 450 szachistów

W dniach 20-26 stycznia w Jastrzębiej Górze szachiści Piątki tradycyjnie uczestniczyli w VIII Międzynarodowym Festiwalu Szachowym "Gwiazda Północy". Tegoroczny turniej był prawdopodobnie rekordowym pod względem frekwencji. Zawodnicy grali w trzech kategoriach wiekowych (“open”, do lat 10 i do lat 14), wystartowało ich w sumie prawie 450, w tym 16 ze Skierniewic. Dobrą formę ze Szkolnych Indywidualnych Mistrzostw Polski potwierdziły Zuzanna Górecka i Patrycja Kochanowska. Zuzia wywalczyła złoty medal w kategorii dziewczynek do lat 10, poprawiając tym samym swój ubiegłoroczny wynik, kiedy to sięgnęła po srebro do lat 8. Patrycja zdobyła brązowy medal w tej samej kategorii.

Tuż za podium na czwartym miejscu w kategorii chłopców do lat 10 uplasował się Szymon Boryna. Szóstą lokatę zajął za to Jan Durzyński. Szymon jednoczenie uplasował się na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej turnieju do lat 10, natomiast piąte miejsce zajęła Zuzia. Oboje zdobyli po 7 punktów, tyle samo co zdobywca brązowego medalu, który miał lepszą punktację pomocniczą, tzw. "buchholza". Zuzia, Szymon oraz Jasiek już pod koniec lutego wystartują w Finałach Mistrzostw Polski Młodzików do lat 10. Życzymy powodzenia i kolejnych sukcesów.

Gratulacje dla zawodników i trenera Bogdana Bodera!