Sport

Udany debiut Wojowników na Mistrzostwach Polski Młodzików!

Maciej Łukasik, Alicja Dyba, Zuzanna Kozłowska i Dominika Gutkowska mają za sobą udane starty na Mistrzostwach Polski Młodzików i Młodziczek w Rybniku. Mimo debiutu, zawodnicy MMKS Wojownik pokazali się z bardzo dobrej strony.

W dniach 20 – 22 października w Rybniku rozegrano Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików. Do rywalizacji przystąpiło łącznie 428 zawodników ze 128 klubów z kraju. W gronie najlepszych znalazła się czteroosobowa reprezentacja ze skierniewickiego klubu MMKS Wojownik w składzie: Maciej Łukasik, Alicja Dyba, Zuzanna Kozłowska i Dominika Gutkowska. Podopieczni trenera Jerzego Gołębiewskiego awans wywalczyli we wcześniejszych eliminacjach w czterech województwach w regionie II.

Zdecydowanie najlepsze starty zanotował Maciej Łukasik i Alicja Dyba. Maciej walczący w kategorii wagowej do 55 kg, zajął ostatecznie siódme miejsce, wygrywając trzy walki. To życiowy sukces młodego Wojownika. Siódma była też Alicja Dyba startująca w kategorii wagowej +70 kg. Skierniewiczanka mogła poprawić swoją pozycję w repasażach, ale niestety przegrała z kontuzją. Swoją walkę na mistrzostwach wygrała również Zuzanna Kozłowska, rywalizując w kategorii do 57 kg, uplasowała się na miejscu 13-16. W kategorii wagowej do 63 kg na miejscu 16-24 sklasyfikowana została zaś Dominika Gutowska.

- Sam awans na Mistrzostwa Polski był ogromnym sukcesem. Dla Wojowników to pierwszy start w życiu w Mistrzostwach Polski, wszyscy zebrali cenne doświadczenie. Postawa w Rybniku napawa optymizmem na przyszłość – podsumowuje trener Jerzy Gołębiewski.