Trzecie kolejne zwycięstwo w III lidze! Unia pokonuje Huragan Morąg 2:0!

W 12 serii gier Unia Skierniewice pokonała przed własną publicznością Huragana Morąg (2:0). Bramki dla skierniewiczan zdobyli Kamil Łojszczyk i Maciej Nalej. Wygrana pozwoliła utrzymać czwarte miejsce w ligowej tabeli.

Dwa mecze w cztery dni musiała rozegrać drużyna Rafała Smalca. Jeszcze nie ochłonęliśmy po środowym (12.10) zwycięstwie nad Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, a w sobotę czekało kolejne piłkarskie wyzwanie. Do Skierniewic przyjechała bowiem drużyna, która w tym sezonie wyeliminowała z Pucharu Polski, ekstraklasowe Zagłębie Lubin. Unia udowodniła jednak, że na własnym terenie czuje się jak ryba w wodzie.

Unia rozpoczęła spotkanie z Huraganem spokojnie. Powoli zdobywała teren i stwarzała okazje bramkowe. Pierwsza naprawdę groźna akcja miała miejsce w 15 minucie spotkania. Wówczas znakomitym rajdem na skrzydle popisał się Kamil Łojszczyk, który wymanewrował obrońcę gości i wystawił piłkę „jak na tacy” Bartkowi Rakowskiemu. Ten uderzył bardzo mocno, ale niecelnie. Od tego momentu drużyna zaczęła naciskać jeszcze bardziej i w końcu dopięła swego. Po jednej z akcji, w polu karnym ewidentnie faulowany był Konrad Niedzielski, a sędzia wskazał na wapno. Rzut karny na bramkę pewnie zamienił Kamil Łojszczyk, dla którego było to już czwarte trafienie w rozgrywkach. Kilka minut później powinniśmy mieć powtórkę z rozrywki. Na skraju pola karnego, wycięty równo z trawą ponownie był „Niedziel”, jednak tym razem sędzia nie wiedząc czemu nie wskazał na wapno. Do przerwy Unia schodziła zatem z jednobramkową zaliczką.

Druga część spotkania była już znacznie słabsza w wykonaniu naszego zespołu. Drużyna mogła odczuwać trudy środkowego wyjazdu do Nowego Dworu i przez większą część tej fazy meczu cofnęła się na własną połowę, próbując swoich sił w kontratakach. W między czasie trener Smalec przeprowadził kilka zmian. Na boisku zameldowali się Jarosław Szyc, Tomasz Kolus, Maciek Nalej i Marek Dąbrowski. Huragan przejął inicjatywę i coraz częściej niepokoił Artura Melona. Unia zagrała za to bardzo mądrze, a w 86 minucie wyprowadziła zabójczy cios, a wynik meczu ustalił Maciek Nalej. Tym samym Unia zainkasowała siódmy w tym sezonie komplet oczek i utrzymała czwarte miejsce w ligowej tabeli. Dodajmy, że była to trzecia wiktoria Unii z rzędu, w której drużyna nie straciła bramki. Po meczu mało miejsce także jeszcze jedno ważne wydarzenie. Przez trzy kolejne spotkania drużyna Unii prowadziła zbiórkę pieniędzy na rehabilitację Kuby Pawelca, niezwykle utalentowanego piłkarza Widoku Skierniewice, które zerwał więzadło. W sobotę, pieniądze trafiły do Kuby i jego rodziców.

Za tydzień, w sobotę, 20 października drużyna uda się w delegację do czerwonej latarni trzeciej ligi – MKS-u Ełk, który w weekend pokonał w Warszawie 4:1 Ursus. Mecz odbędzie się o godz. 13:00!

Unia Skierniewice – Huragan Morąg (2:0)
(23’ Kamil Łojszczyk, 86’ Maciek Nalej)
Skład: Melon, Wojciechowski, Wyszogrodzki, Rakowski, Kiwała (75’ Szyc), Niedzielski, Łojszczyk (68’ Kolus), Bojańczyk (87’ Dąbrowski), Warchoł (60’ Nalej), Pomianowski, Kowalczyk.