Taką drużynę chcemy oglądać! Unia – Pogoń Zduńska Wola 4:0

5 lutego piłkarze Unii Skierniewice pokonali przy ul. Pomologicznej czwartoligową Pogoń Zduńska Wola (4:0). Dla skierniewiczan był to trzeci sparing w trwającym okresie przygotowawczym i pierwszy wygrany.

Mecz od początku toczył się pod dyktando gospodarzy. W grze było widać sporo  nowych schematów zaproponowanych przez trenera. Drużyna grała kombinacyjnie i szybko. Zdarzały się jednak błędy, które trzeba będzie wyeliminować do wiosny. Z przodu błyszczał młody Kacper Karasek, który wielokrotnie zaskakiwał dryblingiem, szybkością i opanowaniem piłki. Solidnie wyglądał Hubert Przybycień oraz wracający po kontuzji Konrad Niedzielski. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się minimalnym prowadzeniem Unii, po trafieniu Dawida Przezaka.

W drugiej połowie skierniewiczanie jeszcze bardziej podkręcili tempo, czego efektem były trzy kolejne bramki: dwie Michała Wrzesińskiego i jedna Rafała Parobczyka. Drużyna bezsprzecznie panowała na placu gry, prezentując dynamiczny i ładny dla oka futbol, co pochwalił trener Smalec. - Ogólnie jestem zadowolony z przebiegu meczu. Zrealizowaliśmy założenia taktyczne, wygraliśmy spotkanie. Po słabszej pierwszej połowie, w drugiej zagraliśmy bardzo dobre zawody. Zdominowaliśmy przeciwnika i stworzyliśmy sobie wiele sytuacji pod bramką – powiedział po meczu opiekun Unii Rafał Smalec.- Cały czas próbujemy nowych schematów i założeń. Potrzeba jeszcze czasu, aby wszystko zadziałało jak należy, niemniej jednak szczególnie w drugiej połowie widziałem już obraz, który chciałem zobaczyć, co znaczy że idziemy we właściwym kierunku.

Trener odniósł się także do okresu przygotowawczego i testowanych zawodników. - Za nami pięć tygodni przygotowań. Ciężko trenujemy, gramy sparingi. Powoli zbliżamy się do ostatnie fazy, w której to schodzimy z ciężarów, by złapać świeżość na piłkarską wiosnę. W tym czasie testowaliśmy kilku zawodników. Podziękowaliśmy tym, którzy nie pasowali do schematu zespołu. Do poniedziałku powinna rozstrzygnąć się przyszłość pozostałych piłkarzy – zakończył Rafał Smalec.

W sobotę, 8 lutego drużyna zagra z kolejnym czwartoligowcem. W południe w Białobrzegach skierniewiczanie zmierzą się z miejscową Pilicą. Tydzień później (15.02) czeka ich mecz z w Koninie z Górnikiem. Do Skierniewic (lub Sierakowic- zależy od warunków atmosferycznych) Unia powróci pod koniec miesiąca i 22 lutego zagra z KS Kutno (IV liga), a tydzień przed inauguracją rozgrywek podejmie Victorię Sulejówek.

Inauguracja rundy wiosennej trzeciej ligi na początku marca!