Szachiści Piątki mistrzami i wicemistrzami Polski!

Mistrzostwo Polski Patrycji Kochanowskiej, wicemistrzostwa: Zuzanny Góreckiej, Zuzanny Łukasik i Szymona Boryny – to najlepsze wyniki skierniewickich szachistów klubu KS Piątka podczas Szkolnych Indywidualnych Mistrzostw Polski w Pokrzywnej.

W dniach 4-11 stycznia w Pokrzywnej odbyły się Szkolne Indywidualne Mistrzostwach Polski w szachach. Wśród 101 uczestników znalazła się też tradycyjnie silna grupa ze Skierniewic. Trzynastu zawodników rywalizowało w pięciu kategoriach wiekowych.

Najlepiej zaprezentowali się najmłodsi szachiści. W grupie do lat 9 Mistrzostwo Polski wywalczyła Patrycja Kochanowska, a Wicemistrzostwo Zuzanna Górecka. Obie zawodniczki zakończyły zawody bez porażki z taką samą ilością punktów - o miejscach decydowały “małe” punkty. Po zaciętej walce do samego końca, gdzie o miejscu zadecydowała dogrywka - Wicemistrzostwo Polski chłopców do lat 9 zdobył Szymon Boryna.

W grupie dziewcząt do lat 15 Wicemistrzostwo Polski zdobyła Zuzanna Łukasik, a piąte miejsce zajęła Marysia Sokół, która pechowo straciła trzecie miejsce doznając porażki w ostatniej rundzie turnieju.

Bardzo dobre trzecie miejsca wywalczyli także: Antoni Rosa w grupie do lat 11, Franciszek Bartosik w grupie do lat 15 oraz najmłodszy szachista ze Skierniewic Jakub Kochanowski w grupie do lat 7.

Gratulacje dla zawodników i trenera Bogdana Bodera!