Skierniewicki tenisista stołowy trzeci na świecie!

Znakomite informacje docierają z miejscowości Muskat w Omanie, gdzie w połowie stycznia rozegrano Mistrzostwa Świata Weteranów w Tenisie Stołowym. W zawodach znakomity start zanotował Paweł Stopiński, który w parze z Wojciechem Tebecio wywalczył brąz!

Znakomicie 2023 rok rozpoczął, Paweł Stopiński, zawodnik UKS Agaris Maków. Już w pierwszych dniach omańskich Mistrzostw Świata Paweł spisywał się znakomicie. W singlu pokonał wszystkich grupowych rywali i z pierwszego miejsca awansował do dalszych gier. Skierniewiczanin wypadł bardzo dobrze również w parze z Wojciechem Tebecio i grze mieszanej z Joanna Zilotin, plasując się na drugich lokatach w grupie, awansując tym samym do najlepszej szesnastki.

W fazie pucharowej gry indywidualnej Stopiński przegrał z Irańczykiem (1:3), plasując się w przedziale 17-32 najlepszych zawodników na świecie w kategorii po 40 roku życia. W grze mieszanej dotarł do ćwierćfinału, zajmując pozycje 5-8. Zdecydowanie najlepiej, Stopiński będzie wspominał turniej debla wspólnie z Wojciechem Tebecio. W drugiej fazie turnieju, duet najpierw uporał się z włoską parą Ferrani – Toll (3:0), a następnie reprezentantami Indii Gill – Singh, po zaciętym spotkaniu (3:2). Dzięki wygranej Polacy znaleźli się w najlepszej czwórce mistrzostw. W półfinale duet Stopiński – Tebecio po pięciosetowym meczu przegrali minimalnie z reprezentantami Iranu, późniejszymi Mistrzami Świata (2:3).

Ostatecznie reprezentanci Polski zgarnęli zatem brązowe krążki Mistrzostw Świata. - Sen się spełnił. Po minimalnej porażce w półfinale z późniejszymi mistrzami świata (2:3), 11:9 w piątym secie zdobywamy z Wojtkiem brązowy medal. Dziękuję wszystkim, którzy w nas wierzyli. Gratuluję też wszystkim kolegom bo jako Polacy zdobyliśmy wiele medali – napisał w swoich mediach społecznościowych Stopiński.

To nie jedyne sukcesy tych zawodników w ostatnim czasie. Warto przypomnieć, że obaj panowie w lipcu 2022 roku  zdobyli brązowy medal Mistrzostw Europy Weteranów. Wcześniej Stopiński zgarnął też brąz Mistrzostw Polski Weteranów (wspólnie z Elżbietą Kazberuk z Wrocławia) oraz srebro w rankingu weteranów w kategorii 40-49 lat w sezonie 2021-2022.

Paweł Stopiński, od niedawna wiceprezes UKS Maków, na co dzień występuje w drużynach II bądź III ligi UKS Agaris Maków. W sezonie 2021-2022 był kapitanem drużyny UKS II Maków, która zajęła I miejsce w III lidze mężczyzn, a Paweł w zakończonym sezonie ligowym wygrał wszystkie 32 pojedynki singlowe i wszystkie 16 debli w parze z Krzysztofem Plackiem.