Sport

Pływacy UKS Nawa z kolejnymi sukcesami w Gliwicach

Pływacy nie zwalniają tempa, dostarczając nam kolejnych powodów do dumy. Tym razem „Nawiacy” sięgnęli po siedem krążków w Gliwicach podczas Pucharu Sprintu Night and Light Swimming.

9 listopada na pływalni Olimpijczyk w Gliwicach odbyły się zawody Night and Light Swimming. Do rywalizacji zgłosiło się aż 430 zawodników urodzonych w latach 2008-2005. Dla naszych reprezentantów była to pierwsza tego typu impreza w życiu gdzie zawody zostały rozegrane na pływalni o wymiarach olimpijskich. Atmosferę potęgował fakt, że finały konkurencji zostały rozegrane z wykorzystaniem najnowocześniejszych technik audiowizualnych oraz pirotechnicznych wzorcujących się na największych imprezach pływackich na świecie.

Niezwykła atmosfera oraz niespotykane widowisko przyczyniły się do świetnych występów naszych zawodników w finałach. Miejscami na podium mogą pochwalić się: Alicja Rodziewicz (druga w konkurencji 50 m stylem grzbietowy, trzecia na 50 m stylem motylkowym), Joanna Świderska (druga na 50 m i trzecia na 100 m stylem motylkowym), Natalia Górska (trzecia na 50 m stylem grzbietowym i 50 m stylem dowolnym) oraz Weronika Lesiak (trzecia na 50 m stylem klasycznym).Wspaniałe rezultaty w startach indywidualnych przełożyły się na końcowy sukces w klasyfikacji drużynowej, gdzie nasz klub zajął drugie miejsce wśród 36 zgłoszonych reprezentacji.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach!

Powrót do aktualności
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.