Mamy Mistrzów Polski w pływaniu. 11 medali UKS Nawa w Olsztynie

Kapitalne zawody mają za sobą pływacy UKS Nawa, którzy w miniony weekend startowali na Mistrzostwach Polski Juniorów 14- letnich w Olsztynie. Skierniewiczanie wywalczyli aż 11 krążków (6 złotych, 3 srebrne i 2 brązowe).

Skromna czteroosobowa reprezentacja w składzie: Alicja Rodziewicz, Weronika Lesiak, Bartek Karwat i Julian Pietrowski zdominowała Mistrzostwa Polski Juniorów 14-letnich w pływaniu, które odbyły się w miniony weekend (7-10 lipca) w olsztyńskiej pływalni.

Aż pięć krążków indywidualnych wywalczyła Alicja Rodziewicz, mistrzyni Polski na dystansach: 100 m i 200 m stylem motylkowym i 400 m stylem zmiennym oraz wicemistrzyni w konkurencjach 50 m stylem motylkowym i 200 m stylem zmiennym. Powodów do dumy dostarczyła nam również Weronika Lesiak, podwójna mistrzyni na dystansach 50 i 100 m stylem klasycznym i wicemistrzyni na 200 m stylem klasycznym. Dwukrotnie na najniższym stopniu na podium uplasował się za to Bartek Karwat, trzeci na 100 i 200 m stylem motylkowym. Bezkonkurencyjna była również nasza sztafeta 4x100 m stylem zmiennym (Karwat, Lesiak, Rodziewicz, Pietrowski), sięgając po złoto i tytuł Mistrzów Polski. Znakomite rezultaty pozwoliły zwyciężyć również w klasyfikacji medalowej. 11 lipca reprezentacja odebrała gratulacje od prezydenta Krzysztofa Jażdżyka w skierniewickim Ratuszu!