Koszykarki Ósemki trzecie na Halowych Mistrzostwach Polski 3x3 w Szczytnie

Zawodniczki Ósemki ponownie podbijają krajowe, koszykarskie parkiety. Tym razem Łucja Gędek i Małgorzata Gratys wywalczyły brązowe medale Halowych Mistrzostw Polski 3x3. Na ćwierćfinale swój występ zakończyły Julia Zbudniewek i Karolina Zaborska.

Wybrane zdjęcia

W dniach 26-27 października w Szczytnie odbyły Halowe Mistrzostwa Polski w koszykówce 3x3. Zawody były rozgrywane w dwóch kategoriach wiekowych U-18 i U-23. Do Kadr Województwa Łódzkiego powołane zostały aż cztery koszykarki MKS Ósemki Body Move Skierniewice prowadzonej przez trenera Adriana El-Ward w 2 Lidze Koszykówki Kobiet.

W kategorii U-23 Julia Zbudniewek i Karolina Zaborska po świetnych występach dotarły aż do ćwierćfinału gdzie ostatecznie uległy rówieśniczkom z Poznania (wicemistrzynie Polski). Prawdziwą sensację sprawiły za to zawodniczki Kadry Województwa Łódzkiego U-18 dziewcząt. Drużyna składająca się koszykarek Ósemki: Łucji Gędek i Małgorzaty Gratys oraz dwóch Widzewa Łódź, po wyjściu z pierwszego miejsca w grupie, wygrała swój ćwierćfinał i dopiero w półfinale przegrała (17:21) z późniejszymi Mistrzyniami Polski, drużyną MPKK Sokołów Podlaski. Nasze koszykarki w meczu o brąz zmierzyły się z zespołem Politechniki Gdańskiej, z którym po bardzo emocjonującym meczu wygrały 14:13. To historyczne medale nie tylko dla koszykarek Ósemki czy Kadry Województwa Łódzkiego ale też dla Polskiego Związku Koszykówki, który w tej kategorii wiekowej przyznaje je pierwszy raz.

Skład brązowej Kadry Halowych Mistrzostw Polski U18 Kobiet: Małgorzata Gratys i Łucja Gędek (MKS Ósemka Body Move Skierniewice) oraz Wiktoria Ozga i Magda Kowalska (MUKS Widzew Łódź) trener: Kuba Orłowski.