Sport

Gliwice, Wrocław, Warszawa, Sochaczew – pływacy UKS Nawa z sukcesami w kraju

Dziesięć medali w Gliwicach, siedem w Sochaczewie, cztery w Warszawie oraz solidny start we Wrocławiu – za nami pełen sukcesów czas dla pływaków UKS Nawa Skierniewice, którzy triumfowali na arenach w całej Polsce. 

V Puchar Sprintu Night & Lights w Gliwicach 

Wspaniała atmosfera, niezwykłe widowisko, a przede wszystkim szybkie pływanie z udziałem naszych zawodników zagościło na pływalni Olimpijczyk w Gliwicach. 6 listopada odbyła się tam V edycja pucharu sprintu. Reprezentacja naszego klubu zaprezentowała się znakomicie, plasując się na czwartej pozycji w klasyfikacji klubowej z dorobkiem 10 medali (4 złote, 4 srebrne i 2 brązowe). Medale dla Skierniewic wywalczyli: Lena Wieczorek (3x srebrne na 50 m stylem motylkowym, grzbietowym i dowolnym), Maria Urbanek (złoty na 50 m stylem grzbietowym, brąz na 50 m stylem dowolnym), Alicja Rodziewicz (2x złote na 50 m i 100 m stylem motylkowym, brąz na 100 m stylem grzbietowym) oraz Weronika Lesiak (złoto na 100 m stylem klasycznym i srebro na 50 m stylem klasycznym). Dodatkowo Alicja Rodziewicz podczas Gliwickich sprintów ustanowiła dwa nowe rekordy okręgu łódzkiego na dystansie 50 m stylem motylkowym oraz 100 m stylem motylkowym. 

W wyścigach finałowych wystąpili również: Bartłomiej Karwat (piąty w konkurencji 50 m i 100 m stylem motylkowym, siódmy na 100 m stylem grzbietowym), Alicja Rodziewicz (piąta na 100m stylem dowolnym), Zuzanna Petrykowska (ósma w konkurencji 100m stylem klasycznym, dziewiąta na 50 m stylem klasycznym), Anna Sypniewska (szósta na 50 m stylem grzbietowym), Maria Urbanek (szósta na 50 m stylem motylkowym), Lena Wieczorek (czwarta na 50 m stylem klasycznym), Julian Pietrowski (siódma na 50m stylem motylkowym). W pi9erwszej dziesiątce uplasowali się również: Tymon Sałkowski i Karolina Leszczyńska.

Podczas wieczornej sesji finałowej znakomicie popłynęła nasz sztafeta z rocznika 2008 (Rodziewicz, Lesiak, Karwat, Pietrowski) z wynikiem 1:52:72 zajęła wysokie VI miejsce, rywalizując bezpośrednio ze starszymi zawodnikami. W młodszej kategorii wiekowej drużyna UKS wystawiła dwa składy zajmujące odpowiednio siódmą pozycję (Urbanek, Wieczorek, Leszczyńska, Sypniewska ) oraz 12 miejsce (Sałuda, Kotowoda, Gałka, Lendzion).Grono zawodników startujących w V edycji Pucharu Sprintu Night & Lights uzupełnili: Filip Rupiński, Michał Maszewski, Lena Lasota, Nela Krawczyk, Natalia Jankiewicz-Delgado, Helena Perka, Nikolina Maj, Kaja Nowak i Celina Trzeciak.

Wysoko w klasyfikacji indywidualnej uplasowały się nasze zawodniczki: Rodziewicz Ala - II miejsce w kategorii D, Wieczorek Lena - II miejsce kategorii B, Urbanek Maria - III miejsce kategorii B. 

XIV Ogólnopolskie zawody o Puchar Burmistrza Sochaczewa

11 listopada zawodnicy na sportowo uczcili 103. rocznice odzyskania niepodległości startując w 14. ogólnopolskich zawodach pływackich o Puchar Burmistrza Sochaczewa, zdobywając kolejne sukcesy oraz medale. Po raz kolejny pokazali wysoki poziom sportowy, ustanawiając nowe rekordy życiowe. Medale zdobyli: Maria Urbanek (złoto na 50 metrów stylem grzbietowym, brąz na 50 m stylem dowolnym), Lena Wieczorek (złoto na 50 metrów stylem klasycznym, srebro na 50 m stylem grzbietowym i stylem motylkowym), Zuzia Petrykowska (złoto na 100 metrów stylem klasycznym) i Anna Sypniewska (brąz na 50 m stylem grzbietowym). 

Wysokie lokaty uzyskali również: Bartłomiej Karwat (czwarty na 100 m stylem grzbietowym, piąty na 100 m stylem motylkowym), Kaja Nowak ( czwarta na 100 m stylem grzbietowym), Tymon Sałkowski (piąty na 50 stylem grzbietowym). Grono naszych reprezentantów uzupełnili zdobywając również wysokie wyniki oraz nowe doświadczenia sportowe: Julian Pietrowski, Kamila Sałuda, Nikolina Maj, Zosia Michalska, Karina Starbała, Wojtek Ambroziak, Helena Perka, Jan Kotowoda, Michalina Gałka, Filip Rupiński i  Michał Maszewski. 

Od Młodzika do Olimpijczyka – Warszawa 

13 listopada w stolicy rozegrano eliminacje w ramach zawodów - ”Od Młodzika do Olimpijczyka”. Na olimpijskim obiekcie Uniwersytetu Medycznego w Warszawie rywalizowali pływacy i pływaczki z roczników 2013-2008. Medale dla Skierniewic wywalczyły: Lena Wieczorek (srebro na 100 m stylem zmiennym, brąz na 100 m stylem grzbietowym i 100 m stylem klasycznym) i Maria Urbanek (srebro na 100 m stylem grzbietowym). 

Wysokie pozycje zajmowali: Mała Sałkowska (siódma na 50 m stylem klasycznym), Tymon Sałkowski (dziesiąty na 100 m stylem grzbietowym, ósmy na 50 m stylem motylkowym), Michał Maszewski (dziesiąty na 50m stylem motylkowym), Zuzanna Petrykowska (siódma na 100 m stylem klasycznym), Anna Sypniewska (dziewiąta na100 m stylem grzbietowym), Maria Urbanek (ósma na 100 m stylem zmiennym), Jan Kotowoda (dziesiąty na 100 m stylem zmiennym). Grono reprezentacji UKS Nawa Skierniewice uzupełnili: Pola Klepaczko, Maja Klasztorna, Joanna Kur, Natalia Jankiewicz-Delgado, Lena Lasota, Nelle Krawczyk, Helena Perka, Filip Rupiński, Weronika Gajek, Nikolina Maj, Michalina Gałka, Kamila Sałuda, Maria Lendzion oraz debiutujący w zawodach Gomez - Figat Robert.

Memoriał Marka Petrusewicza we Wrocławiu  

11-12 Listopada odbył się 32. Międzynarodowy Memoriał Marka Petrusewicza we Wrocławiu. - Bez wątpienia najlepsza impreza pływacka w Polsce. Wszystko naj…. dla takich chwil warto żyć, wstawać rano, trenować. Ponad 700 zawodników na starcie. Plejada gwiazd z Polski i Europy, medaliści ostatnich Mistrzostw Europy w Kazaniu, finaliści i medaliści Igrzysk Olimpijskich. Jak to powiedziała młoda zawodniczka: "... ja znam tych zawodników tylko z Instagrama..." – relacjonuje trener Marcin Sarna

Fantastyczna oprawa zawodów, prezentacja przy zgaszonym świetle i ogłuszający doping. Dla 19 osobowej naszej reprezentacji meeting we Wrocławiu to kolejny sprawdzian formy przed zbliżającymi się Zimowymi Mistrzostwami Polski. - Najlepszy Jan Michalak zajął piąte miejsce w konkurencji 200 m stylem zmiennym w kategorii senior . Możemy się pochwalić także dwoma finałami – 50 m stylem motylkowym - Joanna Świderska i 100 m stylem klasycznym Weronika Lesiak. - Z Wrocławia wracamy naładowani energią z gradem rekordów życiowych. Wisienką na torcie był tytuł najlepszej zawodniczki wśród 13-latek dla Weroniki Lesiak - podsumowuje trener UKS Nawa Skierniewice. 

Serdecznie gratulujemy wszystkim reprezentantom!

Powrót do aktualności
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.