Sport

Alicja Ulicka podwójną wicemistrzynią Polski!

Dwa srebrne medale wywalczyła Alicja Ulicka podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - Lubuskie 2019, tym samym zostając podwójną wicemistrzynią Polski juniorów 17-18lat w pływaniu!

Wybrane zdjęcia

Wspaniałe informacje dotarły do nas prosto z Drzonkowa gdzie w dniach 19-21.07.2019 odbywały się w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży mistrzostwa Polski Juniorów 17-18lat w pływaniu. Nasz reprezentantka Alicja Ulicka dwukrotnie wywalczyła tytuł wicemistrzyni Polski, dokonała tego w konkurencjach stylu grzbietowego na dystansach 100 i 200 metrów. Już pierwszego dnia zawodów nasi reprezentanci udowodnili, że przyjechali do Drzonkowa w wysokiej formie, Alicja bez większych problemów przebrnęła przez sito eliminacji w konkurencji 200m stylem grzbietowym, podobnie uczynił drugi z naszych reprezentantów Norbert Kalisiak, który awansował do finału B w konkurencji 400m stylem zmiennym. Popołudniowe finały przyniosły pierwszą zdobycz medalową – Alicja Ulicka prowadziła od startu, narzucając zawrotne tempo wyścigu i tylko jedna z rywalek była w stanie utrzymać się przy naszej zawodniczce. Emocjonująca walka dwóch zawodniczek o zwycięstwo zakończyła się wygraną reprezentantki z Raciborza, która wydarła je dosłownie na ostatnich metrach z rąk Alicji, która została wicemistrzynią Polski. Norbert Kalisiak zakończył rywalizację na ósmym miejscu płynąc w finale B konkurencji 400m stylem zmiennym.

Drugiego dnia zawodów, Alicja ponownie zameldowała się w finałach startując w konkurencji 50m stylem grzbietowym. Sprinterski wyścig nasza reprezentantka zakończyła na piątym miejscu do medalu zabrakło 0:00,02. Norbert Kalisiak startując w konkurencji 200m stylem zmiennym zajął 39 miejsce zaś w konkurencji 50m stylem klasycznym uplasował się na 46 lokacie.

Ostatni – trzeci dzień rywalizacji przyniósł kolejną zdobycz medalową dla naszego Klubu, ponownie jej autorką została Alicja Ulicka, która tym razem startując w konkurencji 100m stylem grzbietowym po raz drugi stanęła na drugim stopniu podium, do zwycięstwa zabrakło tak niewiele, tylko 0:00,06. Norbert Kalisiak zakończył rywalizację w porannych eliminacjach zajmując 23 miejsce w konkurencji 200m stylem klasycznym.

Gratulujemy sukcesu i czekamy na kolejne występy pływaków Nawy!

Powrót do aktualności
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.