29 czerwca wszyscy na mecz! Widok Skierniewice walczy o IV ligę!

29 czerwca na Stadionie Miejskim piłkarze Widoku, spróbują odrobić jednobramkową stratę i awansować do 4. ligi. Przed ekipą prowadzoną przez trenera Rafała Rożka, jeden z najważniejszych meczów ostatnich lat. Bądźmy tego dnia razem z „osiedlowymi”.

Wybrane zdjęcia

Przypomnijmy, że Widok wywalczył sobie prawo gry w barażach dzięki znakomitej postawie w rozgrywkach ligi okręgowej. Skierniewiczanie po 30. kolejkach zgromadzili imponujący dorobek  71 punktów. Na ten wynik złożyły się: 23 wygrane, 2 remisy, 5 porażek i przeszło sto zdobytych bramek. Kluczowe było starcie w ostatniej ligowej kolejce, kiedy to piłkarze Rożka mierzyli się z sąsiadem w ligowej tabeli, Startem Brzeziny. Po 87 minutach w barażach byli goście, którzy prowadzili (3:2). Młody zespół żółto-zielonych w kilka chwil odwrócił jednak losy meczu.

- Musieliśmy ten mecz wygrać. Nasi młodzi zawodnicy nie poddali się, nie zrezygnowali, nie stracili wiary, zachowali spokój i dokonali czegoś, co wydawało się wszystkim niemożliwe. W ciągu trzech minut w 88 i 90 minucie Widok strzelił dwa gole i wygrał 4:3 – relacjonuje Rafał Rożek. - Ten mecz pozostanie na zawsze w pamięci zawodników, trenerów i kibiców. Tych emocji nie da się opowiedzieć, je trzeba było przeżyć – dodaje prezes Piotr Mularczyk. Klub zaznacza, że to wszystko ma tym większą wartość, że kadrę zespołu stanowią prawie w całości wychowankowie, którzy zaczynali grę jako 5-latkowie i przez wiele lat zdobywali umiejętności, które teraz pokazują na boisku.

Faktycznie, w meczu ze Startem w podstawowym składzie zagrało sześciu zawodników z rocznika 2004, dwóch z 2003, a także pojedynczy piłkarze urodzeni w latach: 2000, 1996 i 1986. Na zmiany weszli zawodnicy z roczników: 2000, 2002 i 2007. Kolejnym celem tych młodych chłopaków, jest możliwość gry na poziomie 4 ligi, gdzie będą mogli rozwinąć swoje umiejętności, pokazać się i poszukać szansy gry na jeszcze wyższym poziomie. - W pogoni za marzeniami, nie można nigdy rezygnować, nawet jeżeli wszyscy myślą i mówią, że to już koniec. Właśnie wtedy jest ten moment, żeby zrobić coś co pozostanie w pamięci na zawsze – dodaje Rafał Rożek.

Pierwsza runda dla Ceramiki! Ostateczne starcie w środę!

Za piłkarzami Widoku, pierwsze starcie barażowe z Ceramiką w Opocznie. Skierniewiczanie mimo znakomitej postawy, przegrali (2:3), tracąc bramkę w doliczonym czasie gry. Osiedlowi w tym spotkaniu kolejny raz pokazali charakter i wolę walki. Po trzydziestu minutach przegrywali już bowiem (0:2), ale dzięki trafieniom Mikołaja Pruszkowskiego w 46 minucie i Rafała Głębockiego w 70’, wrócili do gry. Pod koniec meczu sędzia Tomasz Majkowski dwukrotnie wskazał na wapno dla drużyny gospodarzy. W 85 minucie jedenastkę obronił Stanisław Pruszkowski. W 95 minucie, Pruszkowski był już jednak bezradny, a bramkę na wagę wygranej zdobył Damian Telus.

Losy tej rywalizacji dalej są otwarte i rozstrzygną się już w najbliższa środę, 29 czerwca. Mecz zostanie rozegrany na Stadionie Miejskim przy ul. Pomologicznej 8. Wejścia dla wszystkich kibiców będą darmowe. Startujemy o godz. 18:00! Warto dodać, że będzie to ostatni, historyczny mecz przed rozpoczynającą się w lipcu przebudową stadionu.

Zapełnijmy stadion i pomóżmy osiedlowym wywalczyć upragniony awans!