Miasto

Umowa na dodatkowe patrole podpisana

700 pieszych patroli policji pojawi się na ulicach Skierniewic. Podpisano umowę na dodatkowe służby ponadnormatywne dla naszego miasta.

Wybrane zdjęcia

Prezydent Krzysztof Jażdżyk oraz Komendant Miejski Policji podinsp. Tomasz Jarzyna podpisali porozumienie w tej ważnej dla miasta i jego mieszkańców kwestii. Skierniewicki ratusz jak co roku przekaże Policji na ten cel kwotę 100.000 zł.
Jako samorząd już od wielu lat staramy się takie dodatkowe patrole dofinansować. Myślę, że dzięki takim działaniom, mieszkańcy czują się bezpieczniej na ulicach Skierniewic. – komentuje podpisanie umowy prezydent Krzysztof Jażdżyk.

Pieniądze, które przekazuje skierniewicki samorząd zostaną przeznaczone dla policjantów, pełniących służby ponadnormatywne na ulicach naszego miasta. Patrole piesze dyslokowane będą zgodnie z prowadzona na bieżąco analizą zagrożenia przestępczość i ewentualnymi wnioskami urzędu. Policjantów pełniących taką służbę będzie można zauważyć m.in. w parku. rejonie dworca kolejowego, nad zalewem czy podczas dużych imprez organizowanych w mieście. Patrole będą pełnione głównie w godzinach popołudniowych.

Zakup dwóch nowych radiowozów oraz m.in. modernizacja pomieszczeń szatni – to zadania, które zrealizowała skierniewicka policja dzięki wsparciu z budżetu miasta.

Jak przyznają sami policjanci, taka forma aktywności mundurowych bezpośrednio wpływa na poprawę bezpieczeństwa wśród mieszkańców.
Patrole nie są nastawione na eliminacje jakiegoś konkretnego zjawiska wprost. Mają zwiększyć poczucie bezpieczeństwa obywateli i oczywiście reagować na popełniane wykroczenia i przestępstwa. – podsumowuje komendant Tomasz Jarzyna.

 

Powrót do aktualności
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.