Kultura

Skierniewicki jabłcuś z Różą Regionów. Mobilna gra otrzymała wyróżnienie w branżowym konkursie… 

Skierniewicka gra “Jabłcuś na tropie” wyróżniona podczas ósmej edycji ogólnopolskiego konkursu - Róża Regionów.

Wybrane zdjęcia

Róże Regionów co roku wręczane są podmiotom, które tworzą projekty promujące polskie produkty turystyczne. Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się szczególnym zainteresowaniem. Do organizatora wpłynęło 130 zgłoszeń od miast, powiatów, gmin, województwa, lokalnych grup działania, stowarzyszeń czy fundacji. Tym bardziej cieszy wyróżnienie, które otrzymało Miasto Skierniewice. Samorząd został zauważony w kategorii “aplikacja mobilna”. 

– W tym roku mile zaskoczyła nas liczba zgłoszeń. Kategorią, która cieszyła się największym zainteresowaniem były foldery, natomiast najbardziej zachwycały aplikacje mobilne, w których to twórcy prześcigali się w rozwiązaniach łączących kreatywność z użytecznością – mówi Jagoda Walczak, dyrektor „Wiadomości Turystycznych”. I miejsce w kategorii “aplikacja mobilna” przypadło Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, która to przygotowała program Podlaskie Travel.  

– Cieszymy się z tego wyróżnienia. Pierwszy raz skorzystaliśmy z tego typu rozwiązań, wykorzystując je do promocji turystycznych walorów naszego miasta. Aplikacja to element większego, spójnego promocyjnego pomysłu. Mamy postać - skierniewickiego jabłcusia, mamy jego historię, wpisaną w turystyczną mapę naszego miasta i wreszcie mamy elementy grywalizacji, które mobilizują użytkowników. Miłe jest to, że także branżowe tytuły zauważają naszą pracę – podkreśla Anna Wolińska naczelnik Wydziału Kultury i Promocji skierniewickiego ratusza. 

Mobilna gra jest elementem projektu, którego efektem jest podniesienie atrakcyjności turystycznej Miasta Skierniewice. Wirtualnej grze współtowarzyszą także atrakcje w “realu”. W mieście zorganizowany został turystyczny szlak jabłcusiowy. Od skierniewickiego dworca PKP do zalewu Zadębie turystów prowadzą “ślady” pozostawione przez miejską maskotkę. Srebrne jabłka wkomponowane w miejskie chodniki pozwalają łatwo i przyjemnie poznać najważniejsze turystyczne przestrzenie Skierniewic.

Gra jest do pobrania na urządzenia Android w oficjalnym sklepie Google Play - kliknij tutaj. 

Powrót do aktualności
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.