Kultura

Brzmienia końca lata i kolejny zlot foodtrucków

Tegoroczne wakacje pozwoliły znów poczuć wspaniały klimat wspólnie spędzanych chwil. W sprzyjającej atmosferze chcemy w Skierniewicach pożegnać wakacje. W ostatni weekend sierpnia, tym razem nad zalew Zadębie, powróci inspirująca muzyka i smaczne jedzenie

Wybrane zdjęcia

Muzycznie ostatni weekend wakacji będzie oscylował wokół ambitnych polskich brzmień. Posłuchamy zarówno muzyki granej na żywo, jak i wyjątkowej selekcji tanecznych rytmów, serwowanych przez DJ’ów i producentów. 28 sierpnia na scenie, która tym razem usytuowana zostanie na plaży miejskiej zagrają zespoły Miętha i Kroki, a swoje producenckie sety zaprezentuje kolektyw Flirtini, Jazxing oraz Karol Aleksander. Nie zabraknie także artystycznych inspiracji rodem z naszego miasta. W ramach brzmień końca lata posłuchamy grupy Zathra. To pierwszy skierniewicki projekt artystyczny, który zrzesza twórców szeroko rozumianej muzyki elektronicznej.

- Trudno wyobrazić sobie sezon wakacyjnych imprez bez tanecznego, energetycznego grania. Nasza formuła łączy to, co w polskiej muzyce najbardziej wartościowe, z wyjątkowym klimatem miejsca oraz wiodącymi trendami kulinarnymi. Dużo muzyki, dużo street foodu, wielu przyjaciół wokoło - wszystko to sprawia, na ostatni weekend sierpnia Skierniewice przygotowują fantastyczną propozycję do wspólnego spędzania czasu - informuje Dawid Szymczak z Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Miasta Skierniewice.

Integralną częścią przedsięwzięcia będzie także kolejny skierniewicki zlot food trucków. Na trawiastym placu przy ulicy Konwaliowej pojawi się kilkanaście wyjątkowych aut, których ekipy przygotują niebanalne kulinarne propozycje. W tym roku będzie można podróżować po mapie smaków świata. Nie zabraknie aromatycznej indyjskiej kuchni, oryginalnej kuchni tex-mex, włoskich klasyków w nowym wydaniu czy najnowszych twistów z polską kuchnią w tle. Wszystkie propozycje łączy pasja do gotowania i idea dobrego street foodowego karmienia. O repertuar smaków zadba ekipa Feel Good Food.

W ramach drugiego dnia zlotu food trucków po raz ostatni w te wakacje powstanie w plenerze Strefa Świadomych Emocji. Psychologowie oraz trenerzy pojawiają się w specjalnej żółtej strefie. Podobnie jak podczas poprzednich spotkań będzie można skorzystać z doświadczenia ekspertów oraz zasięgnąć informacji na temat dalszej pomocy związanej z kondycją emocjonalną. O profesjonalne zaplecze projektu zadbają m.in. Zespół Wczesnego Wspomagania przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, psychologowie ze Stowarzyszenia Wspólna Troska, specjaliści z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Dogoterapia Skierniewice oraz trenerzy i terapeuci z działających w mieście placówek specjalistycznych.

Zlot Foodtrucków

28-29 sierpnia, godz. 12:00-22:00 Trawiasty plac przy ul. Konwaliowej

Brzmienia Końca Lata

28 sierpnia 2021 od godz: 14:00 Scena Plaża Miejska ul. Konwaliowa

  • Flirtini - jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich duetów wykonujących muzykę taneczną i elektroniczną. Skład formacji tworzą Jan „Jedynak” Porębski oraz Kamil „Ment” Kraszewski, członek zespołu Rasmentalism. Popularność przyniosło im nie tylko brawurowe rozkręcanie największych tanecznych imprez w kraju, ale także producenckie składanki “Heartbreaks & Promises”, które podsuwają najciekawsze brzmienia w rodzimej muzyce.
  • Miętha - grupa oferuje świeże, organiczne granie, które mocno wpisało się w obraz współczesnego młodego brzmienia w Polsce. Zaskakujące możliwości wokalne frontmana - Skipa oraz charyzma i niebanalny muzyczny aranż to przepis na sceniczny sukces tej wyjątkowej grupy. Miętha ma za sobą występy na największych muzycznych imprezach w kraju, m.in. na Festiwalu Spring Break czy w ramach projektu Open’er Park.
  • Kroki - to wypadkowa trzech muzycznych światów. Zespół tworzy producent Szatt, wokalista Jaq Merner oraz basista Paweł Stachowiak. Muzyczne inspiracje czerpią z jazzu, soulu, indie rocka, a całe swoje brzmienie okraszają eksperymentalną elektroniką i niebanalnym głosem frontmana. Za sobą mają już bogate koncertowe portfolio oraz wiele branżowymch nominacji, m.in. do Fryderyków, Munoludów czy nagród kulturalnych Gazety Wyborczej - Warto.
  • Karol Aleksander – DJ i producent. Znany z selekcji ciepłych brzmień winylowych płyt, nawiązujących do różnych odmian muzyki house i disco. Na swoim koncie ma m.in. występy na Festiwalu Nowe Horyzonty, scenie w Londynie oraz na imprezach w wielu miastach w Polsce. Jego numery można było usłyszeć m.in. w Boiler Room, Red Light Radio Amsterdam czy w Czwórce.
  • Jazxing - muzyczny projekt, który zasłynął remixem utworu “A może by” zespołu Transport Band. Odświeżona wersja utworu trafiła na winylową składankę The Very Polish Cut Outs Sampler Vol. 3, zdobywając uznanie miłośników oldschoolowego brzmienia z całego świata. W Skierniewicach zaprezentują autorski set, który porwie do tańca każdego miłośnika nie tylko letnich brzmień.
  • ZATHRA - na letniej scenie nie może zabraknąć projektu, który jest organicznie związany z naszym miastem. Zathra to pierwszy skierniewicki kolektyw artystyczny zrzeszającym twórców szeroko rozumianej muzyki elektronicznej, projektanta graficznego oraz fotografa. Na plażowej scenie Brzmień Końca Lata zagrają: 8R0, Acid Tymek oraz Hau.
Powrót do aktualności
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.