Zwycięskie występy kadetów i kadetek Ósemki

Wspaniała seria kadetów Ósemki trwa w najlepsze. W swoim kolejnym spotkaniu ligowym skierniewiczanie ograli rówieśników z Pabianic (146:37), notując 13. kolejne zwycięstwo. Znakomicie spisały się też kadetki, które pokonały rywalki z Ksawerowa (67:44).

Wybrane zdjęcia

Kadeci bardzo mocno rozpoczęli swoje poniedziałkowe spotkanie z Pabianicami, po pierwszej kwarcie prowadząc już(43:2). Wysoka przewaga i pewna gra, pozwoliły trenerowi Adrianowi El-Wardowi na pełną rotację składem.

- Każdy dostał swoje minuty i trzeba powiedzieć, że je wykorzystał. Ósemka zagrała skutecznie zarówno w obronie jak i ataku – powiedział po spotkaniu szkoleniowiec koszykarzy U-15. - Świetnie zagrali Janek Łuczak i Filip Piechota, którzy oprócz tego, że zdobyli po 19 oczek, rozdali mnóstwo asyst do kolegów 53 punkty (3×3) na bardzo wysokiej skuteczności zdobył dla Ósemki Dorian El-Ward.

Po tym zwycięstwie Ósemka, której do końca ligi pozostały zaledwie trzy spotkania jest już praktycznie pewna awansu do finału strefowego. Chłopcy z bilansem 13-0 są liderem wojewódzkiej ligi.

Kadetki z kolejnym zwycięstwem

Pewną wygraną zanotował również żeński zespół w kategorii U-15. Koszykarki Ósemki podejmowały w grupie mistrzowskiej, drugi zespół Ksawerowa. Skierniewiczanki kontrolowały wynik, praktycznie od pierwszej do ostatniej minuty, ostatecznie wygrywając (67:44). To kolejne zwycięstwo podopiecznych trenera Marcina Uliczki w grupie mistrzowskiej, w której młode skierniewiczanki zajmują obecnie wysokie czwarte miejsce w województwie.
- Świetnie zagrała cała drużyna a na wyróżnienie zasłużyły Patrycja Tomaszkiewicz i Wiktoria Wacławek, które najbardziej dały się we znaki obronie rywalek – podsumował trener Uliczka.

Przed kadetkami Ósemki do końca sezonu pozostały 2 ligowe mecze i chociaż przeciwnicy będą bardzo wymagający to trzymamy kciuki za udane występy.