Wspaniała seria trwa! Unia wygrywa czwarty mecz z rzędu!

Piłkarze prowadzeni przez trenera Rafała Smalca nie zwalniają tempa i w sobotę (20.10) pokonali na wyjeździe MKS Mazur Ełk 3:0. Bohaterem meczu był autor dwóch trafień Damian Warchoł. Tym samym skierniewiczanie wskoczyli na podium trzeciej ligi.

Za nami kolejny bardzo dobry występ piłkarzy prowadzonych przez trenera Rafała Smalca. W 13. kolejce spotkań trzeciej ligi unici bez większych problemów ograli czerwoną latarnię ligi MKS Mazur Ełk 3:0. W zdobyczy trzech oczek nie przeszkodziła ani odległość, ani nawet klątwa wyjazdowych spotkań. Przypomnijmy, że nasi piłkarze dzień przed meczem pokonali przeszło 320 kilometrów, a sobotnia wygrana była dopiero drugą w tym sezonie.

Dominacja od pierwszej do ostatniej minuty…

Już od pierwszych minut było widać kto będzie rozdawał karty w tym spotkaniu. Skierniewiczanie dominowali, lecz ich gra była szarpana i niespokojna. W 34. minucie pierwszą groźną sytuację na bramkę zamienił niezwykle skuteczny w ostatnich tygodniach Damian Warchoł. Ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie na 2:0 jeszcze przed przerwą, wykorzystując podanie Patryka Bojańczyka. Dla Damiana była to piąta bramka w obecnych rozgrywkach. Po zmianie stron dominacja Unii była jeszcze wyraźniejsza, a kolejna bramka byłą tylko kwestią czasu. Wynik w 63 minucie ustalił Kamil Łojszczyk po indywidualnej akcji. Warto dodać, że dla „Kamy” było to piąte trafienie w rozgrywkach. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie mimo doskonałych okazji Jarosława Szyca i Maćka Naleja.

Mur nie do przebicia…

Tym samym Unia zanotowała ósme ligowe zwycięstwo w tym sezonie i awansowała na trzecie miejsce w tabeli. Co ważne, skierniewiczanie są niepokonani od czterech spotkań, a nasza defensywa w tym czasie nie straciła bramki i jest najlepsza w lidze (unia straciła w 13 meczach zaledwie 7. bramek, co jest najlepszym wynikiem w całej lidze). Poniżej szczegółowe wyniki 13. serii gier.

Ostatnie cztery akcenty tej rundy…

Do końca rundy jesiennej pozostały już tylko cztery spotkania. Za tydzień, 27 października skierniewiczanie zmierzą się z otwierającą strefę spadkową Victorią Sulejówek. Pierwszy gwizdek o godz. 14:00 na stadionie przy ul. Pomologicznej. W następnych kolejkach czekają nas za to arcytrudne starcia z rezerwami Legii w Ząbkach (4.11 godz. 12:00), ligowy szlagier z Lechią Tomaszów Mazowiecki (10.11 godz. 14:00) i delegacja z Warszawskim Ursusem (17.11 godz. 13:00). Kibice liczymy na Wasze wsparcie!