Sport

Widok Skierniewice ze Złotym Certyfikatem PZPN!

Klub MLKS Widok Skierniewice znalazł się w elitarnym gronie 117 najlepszych klubów z całej Polski, w tym tylko 8 z województwa łódzkiego, które otrzymały najwyższy certyfikat Polskiego Związku Piłki Nożnej, w kategorii szkółki piłkarskie.

Wybrane zdjęcia

Przypomnijmy, że Certyfikaty PZPN otrzymały łącznie 694 szkółki piłkarskie na jednym z trzech poziomów: złotym, srebrnym lub brązowym. Program Certyfikacji to innowacyjny projekt mający za zadanie podniesienie jakości szkolenia w szkółkach piłkarskich na terenie całej Polski. W jego pierwszej edycji do Polskiego Związku Piłki Nożnej wpłynęło 1197 formularzy zgłoszeniowych. Ostatecznie wszystkie wymagania formalno-prawne spełniły 694 podmioty i to właśnie im na mocy decyzji Komisji Weryfikacyjnej oraz Komisji Odwoławczej ds. Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich zostały przyznane certyfikaty, które obowiązywać będą do 30 czerwca 2021 roku.

Elitarne grono wyróżnionych..

Warto dodać, że w Polsce zarejestrowanych jest obecnie około 6 000 klubów piłkarskich. Do programu Certyfikacji przystąpiło prawie 1 200. Z samego poziomu centralnego (Ekstraklasa, I i II liga zgłosiło się 41 z 52 klubów). Na złoty certyfikat aplikowało tylko 158 klubów z całej Polski, a otrzymało go ostatecznie 125. Te kluby stanowią 2% wszystkich klubów piłkarskich w Polsce i 10% tych, które przystąpiły do Programu Certyfikacji PZPN.    

Obok Widoku „złotą gwiazdką” mogą poszczycić się piłkarskie akademie Pogoni Szczecin, Lechii Gdańsk, Arki Gdynia, Jagiellonii Białystok, Śląska Wrocław, Górnika Zabrze, Rakowa Częstochowa i  Cracovii. A to kluby tylko z poziomu polskiej Ekstraklasy.      

- Przyznanie naszemu klubowi Złotego Certyfikatu Polskiego Związku Piłki Nożnej w Programie Certyfikacji Szkółek Piłkarskich jest zwieńczeniem kilkunastu lat naszej pracy w rozwój Widoku Skierniewice. Dziękujemy wszystkim, którzy pracowali na ten wielki sukces naszego Klubu – czytamy na oficjalnej stronie klubu.

- Dzisiaj rodzic przyprowadzający dziecko na pierwsze zajęcia do nas, trafia do klubu, który posiada już strukturę organizacyjno-szkoleniową, świetne zaplecze w postaci obiektu treningowego z budynkiem klubowym, kadry wykwalifikowanych trenerów, programu szkolenia, bazy doświadczeń i bogatego wyposażenia w sprzęt sportowy. Zrobiliśmy to, bo jesteśmy cierpliwi, pracowici i nie idziemy na skróty. Pomogła nam wiara w to co, jak i po co robimy. Zrobiliśmy to, bo zaufało nam kilkaset rodziców, powierzając nam przez lata swoje dzieci – komentuje przyznany certyfikat zarząd klubu.

- To sukces nas wszystkich. Sukces, ale i ogromne wyzwanie oraz odpowiedzialność, za dalszy rozwój klubu. Zdobyć złoty certyfikat jest bardzo trudno, ale jeszcze trudniej go utrzymać. Tylko wspólna praca pozwoli nam pozostać w tym elitarnym gronie przez kolejne lata. Sam zarząd, sami trenerzy, sami zawodnicy czy sami rodzice nie dadzą rady w pojedynkę. Musimy podjąć to wyzwanie wszyscy. Jeżeli zawiedzie chociażby jeden tryb w tej machinie możemy stracić to na co tak ciężko pracowaliśmy.

Piłkarskie talenty kształtują sie "pod lasem"..

Przypomnijmy, że spod skrzydeł osiedlowych na piłkarską arenę wyfrunęli m.in.: Piotr Gierach (były zawodnik Jagielloni Białystok, obecnie broni barw pierwszoligowych Wigier Suwałki i coraz częściej występuje w Reprezentacji Polski U-21), Damian Makuch (liga młodzieżowa Akademia Piłkarska Lech Poznań), Piotr Kłąb (liga młodzieżowa Cracovia Kraków), Jakub Jasiński (II liga Widzew Łódź), Kacper Karasek (III liga Unia Skierniewice) czy Krzysztof Janus (III liga Unia Skierniewice).    

Jesteśmy przekonani, że już wkrótce usłyszymy o kolejnym wielkim talencie!
Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Powrót do aktualności
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.