Widok 2009 wygrał Ligę Deichmana

Wielki sukces Widoku. Podopieczni trenera Łukasza Korwka zwyciężyli w Łódzkiej Edycji Ligi Deichmana w kategorii U9. Osiedlowi występujący jako Brazylia w pokonanym polu zostawili 54 zespoły i teraz powalczą w Finale Ogólnopolskim w Wałbrzychu (23-24.06)

Wybrane zdjęcia

Wspaniały turniej mają za sobą chłopcy z Widoku 2009, którzy w pięknym stylu wygrali Łódzką Edycję Ligi Deichmanna w kategorii U9. Zespół prowadzony przez trenera Łukasza Korwka powtórzył tym samym rezultat osiągnięty przez osiedlowych w 2013 roku. Wówczas po złoto sięgnęła ekipa Rafała Rożka w kategorii U-12.

17 bramek w trzech pierwszych meczach

W fazie grupowej Widok grający jako Brazylia zajął bardzo wysokie drugie miejsce i dzięki temu fazę finałową (systemem pucharowym) rozpoczął od 1/16 finału. Pierwsze trzy etapy „play-offów” chłopcy przeszli błyskawicznie i w bardzo dobrym stylu, strzelając rywalom aż 17 bramek i tracąc zaledwie jedną. Skierniewiczanie rozbili Kamerun (9:0), w 1/8 Islandię (4:1), a w ćwierćfinale byli lepsi od Paragwaju (4:0).

Wyrównany półfinał z „Japonią”.

Schody zaczęły się w półfinale, gdzie rywalem Widoku był zespół Japonii (ŁKS Łódź), z którym doznaliśmy jedynej porażki w fazie grupowej. Pierwsza połowa to spora dominacja Widoku i pewne prowadzenie 3:1. Rywale jednak odrodzili się w drugiej połowie i doprowadzili do wyniku 3:3, a remis oznaczał dogrywkę. W ostatniej akcji dogrywki złotego gola dla Brazylii strzelił Mateusz Mularczyk i awans do finału stał się faktem.

Złoto wywalczone po serii rzutów karnych

Mecz finałowy to obustronna wymiana ciosów. Na szybką bramkę dla Austrii, odpowiadamy bramkami Mateusza Mularczyka i Bartka Znajdka. Za chwilę rywale wyprowadzając kontrę i na tablicy wyników widnieje remis 2:2. Wynik taki utrzymał się do końca podstawowego czasu gry oraz przez 4 minuty dogrywki. O zdobyciu złota zadecydowały zatem rzuty karne.  Pewne strzały Bartka Znajdka, Maćka Fareja i Michała Makowskiego oraz pudło zawodnika Austrii dały nam upragniony sukces i awans do Finałów Ogólnopolskich, które rozegrane zostaną w Wałbrzychu już 23 i 24 czerwca! Warto dodać, że drugie miejsce w klasyfikacji strzelców zajął Mateusz Mularczyk, który zdobył w całym turnieju 35 bramek w 17 meczach.

1/16 FINAŁU
Brazylia - Kamerun (9:0)
Bramki: 3x Mati Mualrczyk, 2x Adam Bąba, 2x Dominik Seweryniak, Maciek Farej i Michał Makowski.