Unia wygrywa na inaugurację piłkarskiej wiosny!

Piłkarze Unii Skierniewice bardzo dobrze rozpoczęli rundę wiosenną w rozgrywkach trzeciej ligi. Drużyna prowadzona przez trenera Rafała Smalca pokonała na wyjeździe Ruch Wysokie Mazowieckie (2:0) i wskoczyła na ósme miejsce w ligowej tabeli.

Mecz od pierwszych minut bardzo dobrze ułożył się dla skierniewiczan. Już w 4 minucie gry po jednym z dośrodkowań, w polu karnym ręką zagrał zawodnik ruchu i sędzia słusznie wskazał na wapno. Jedenastkę na bramkę zamienił Kamil Łojszczyk i było 1:0. W 23 minucie Unia była bliska kolejnej bramki za sprawą Rafała Parobczyka, jednak na posterunku kolejny raz bramkarz Ruchu. Z upływem minut mecz stał się bardziej wyrównany, ale to Unia dalej była konkretniejsza w ofensywie. W 30 minucie najpierw sytuacji sam na sam nie wykorzystał Przezak, a chwilę później mocne uderzenie Wrzesińskiego z trudem wybronił golkiper Ruchu. Końcówka pierwszej części meczu należała już jednak do gospodarzy. Po jednym z dośrodkowań powinni doprowadzić do wyrównania strzelając z czwartego metra. Z opresji uratował nas jednak Brudnicki i na przerwę schodziliśmy z minimalną zaliczką.

Po zmianie stron gospodarze nadal napierali i to oni byli bliżej bramki. Na szczęście tego dnia razili nieskutecznością, a strzały wielokrotnie omijały w bezpiecznej odległości bramkę Unii. Bardzo dobrze spisywała się też nasza linia defensywna. Po godzinie gry miejsce Wilanowskiego zajął wracający po dziewięciomiesięcznej przerwie Niedzielski, który wprowadził wiele spokoju do gry skierniewiczan. Unia dalej się broniła i próbowała swoich sił w kontratakach. Na dwadzieścia minut przed końcem rozpoczął się festiwal niewykorzystanych okazji. Najpierw w 71 minucie sytuacji sam na sam nie wykorzystał Przezak. Chwilę później podobnej okazji nie strzelili gospodarze, a napastnika Ruchu zatrzymał Brudnicki. Trzy minuty później z czwartego metra pomylił się Wrzesiński, a w słupek trafił Parobczyk. W 86 minucie piłka wreszcie trafiła do siatki Ruchu. Po jednym z rzutów rożnych wykonywanych przez Łojszczyka, strzałem głową nie do obrony popisał się Niedzielski i było 2:0! Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie, a trzy punkty wróciły do Skierniewic.

Unia zagrała w składzie: Brudnicki, Czarnecki, Uthke Nowak, Łojszczyk, Górski, Stępień, Parobczyk, Wilanowski (66’ Niedzielski), Karasek (73’ Pieńkowski), Wrzesiński i Przezak.

Za tydzień pierwszy mecz tej wiosny przy ul. Pomologicznej. Rywalem warszawski Ursus! Zapraszamy na mecz 14 marca o godz. 15:00! #WszyscyNaUnię!