Unia Skierniewice coraz bliżej III ligi!

Podopieczni Rafała Smalca zrobili kolejny znaczący krok w kierunku awansu do trzeciej ligi. W sobotę, 5 maja w Byczynie w hicie kolejki, ograli wicelidera czwartej ligi, Ner Poddębice 1:0. Bramkę na wagę trzech pkt-ów zdobył Krzysztof Wojciechowski.

Za nami prawdziwy szlagier czwartej ligi. W minioną sobotę piłkarze Unii Skierniewice udali się do Centrum Sportu w Byczynie by wyszarpać punkty, niepokonanym od poczatku tej wiosny zawodnikom Nera Poddębcie. Pierwsze minuty pokazały jednak, że nie będzie to takie proste. Mecz był bardzo wyrównany, a pierwszą dogodną okazję do strzelenia gola mieli gospodarze. Wówczas bo centro-strzale skrzydłowego Nera, piłka uderzyła w poprzeczkę. W dalszej części meczu, groźniejsi byli już zawodnicy Rafała Smalca. W 28 minucie doskonałej sytuacji sam na sam nie wykorzystał Przemek Jakóbiak, a chwile później po strzale główką Patryka Pomianowskiego, piłka o centymetry minęła lewy słupek bramki strzeżonej przez Konrada Reszkę. Chwilę później ponownie zakotłowało się w polu karnym unitów, ale tym razem z opresji uratował nas Artur Melon. Przed przerwą prowadzenie mógł nam dać Kamil Łojszczyk, ale jego silny strzał przeleciał wysoko nad bramką Nera.

Po zmianie stron piłkarze ze Skierniewic zaatakowali jeszcze śmielej. W ciągu kilku minut na bramkę wicelidera strzelali Czaplarski, Pomianowski i Bojańczyk. Piłka jak zaczarowana, nie chciała jednak wpaść do bramki.Po godzinie gry trener zdecydował się na pierwsze roszady w składzie, a na boisku zameldowali się Kamil Sabiłło i Damian Kozieł. W 70 minucie, groźnie strzelał Maciej Wyszogrodzki, ale ponownie na posterunku był bramkarz Poddębic. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, najwyżej w polu karnym wyskoczył Krzysztof Wojciechowski, który silnym i precyzyjnym strzałem w długi róg bramki, dał prowadzenie Unii! Jak się później okazało, była to bramka na wagę trzech oczek, a kto wie, być może i awansu do trzeciej ligi.

Tym samym Unia zwiększyła przewagę nad drugim Nerem Poddębice do 8 oczek. Punkty zgubiła także trzecia Warta Działoszyn, która traci już do skierniewiczan 13 oczek. W najbliższą środę, 9 maja nadrabiamy ostatnie zaległości. W Działoszynie, podopieczni trenera Rafała Smalca postarają się postawić kropkę na "i", inkasując kolejne trzy punkty. Pierwszy gwizdek o godz. 15:00!