Unia rozbija byłego drugoligowca i jest już piąta w tabeli!

Skuteczna, zorganizowana, efektowna i efektywna – taka była drużyna Unii w 10. seriigier rozgrywek 3. ligi. Podopieczni trenera Dawida Kroczka w sobotę (1.10) rozbili byłego drugoligowca z Ostródy, aż (4:0), notując piąte zwycięstwo w trwającym sezonie.

Wybrane zdjęcia

Mecz od początku lepiej ułożył się dla przyjezdnych ze Skierniewic. Już w szóstej minucie Bartłomiej Maćczak wpakował piłkę do siatki, wykorzystując nieporadność linii defensywniej. Bramka dodała pewności i spokoju naszym zawodnikom, którzy w kolejnych minutach grali mądrze, konsekwentnie realizując założenia przedmeczowe. W 34 minucie, przerzut piłki za linię defensywną wykorzystał kapitan Konrad Kowalczyk, który sprytnym strzałem głową przelobował bramkarza Sokoła. Skierniewiczanie poszli za ciosem i na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy, podwyższyli prowadzenie. Jedenastkę na „gola” zamienił Kamil Sabiłło. Do szatni Unia schodziła więc z pewnym prowadzeniem (3:0). Po zmianie stron mecz był bardziej wyrównany. Ozdobą tej części meczu było trafienie Maksyma Rosińskiego, który niczym rasowy snajper minął obrońców i  pięknym uderzeniem z narożnika pola karnego, wpakował piłkę wprost w okienko bramki, ustalając wynik spotkania na (4:0).

- Gratulacje dla chłopaków i sztabu. Naprawdę zrobili bardzo dużo, aby ten mecz wygrać i też z perspektywy spotkania, jeśli chodzi o naszą organizację gry, byliśmy zespołem, który stworzył więcej. To zasłużone zwycięstwo, które nas cieszy – powiedział trener Dawid Kroczek. - Tym meczem pokazaliśmy ile zespół potrafi zrobić w ofensywie. We wcześniejszych często brakowało szczegółów, by sytuacje wykończyć .W Ostródzie wszystko fajnie zagrało, a dla nas to kolejny krok, który buduje zespół.

Dzięki wygranej, skierniewiczanie utrzymali piąte miejsce w tabeli. Obecnie drużyna trenera Dawida Kroczka ma na swoim koncie 18 punktów, na co złożyło się pięć zwycięstw, trzy remisy i dwie porażki. Kolejne starcie już w najbliższą sobotę, 8 października z Ursusem Warszawa. Spotkanie z uwagi na przebudowę Stadionu Miejskiego, kolejny raz odbędzie się w Nieborowie. Pierwszy gwizdek już o godz. 14:00!