Sport

Udane crossfitowe debiuty zawodników z CROSS SKC

Udany debiut na arenie ogólnopolskiej mają za sobą zawodnicy i zawodniczki CROSS SKC, którzy w minioną sobotę, 10 marca startowali w Debiutach Cross 2018 w Łodzi. Troje naszych reprezentantów uplasowało się w pierwszej dziesiątce

Wybrane zdjęcia

10 marca drużyna składająca się z sześciu zawodników (dwóch kobiet i czterech mężczyzn) uczestniczyła w Debiutach Cross 2018, których organizatorem było Centrum Przygotowania Motorycznego w Łodzi. Zawody były doskonałym momentem na sprawdzenia swojej sprawności w formie Cross-fitowej na tle zawodników z całej Polski. Do rywalizacji zgłosiło się w sumie 50 kobiet i 80 mężczyzn. Nasi podopieczni brali udział w dwóch workout-ach eliminacyjnych do ćwierćfinałów, z czego piątka zawodników dostała kwalifikacje do półfinałów, a dwójka wywalczyła awans do finału. Od samego początku nasi Atleci byli w czołówce, co zapowiadało wysokie pozycje w kwalifikacji końcowej po wszystkich treningach.

Żeńska część zespołu w pierwszej „10”.

Wśród kobiet na wysokiej szóstej pozycji uplasowała się Arletta Mirowska, która dostała się do finału i walczyła dzielnie w ośmioosobowej obsadzie finałowej. Pierwszą dziesiątkę zamknęła Aleksandra Kiwała, która pokazała się z bardzo dobrej strony w każdym zaplanowanym workoucie. Dodajmy, że obie dziewczyny są w CROSS SKC od początku jego powstania.

Panowie także w czołówce

Emocji nie zabrakło także w rywalizacji mężczyzn. W Łodzi w szranki stanęło w sumie 80 zawodników, a wśród nich czwórka naszych reprezentantów: Przemysław Bieliński, Kacper Piguła, Julian Dudek oraz Łukasz Sałkowski. Skierniewiczanie bez większych problemów przeszli eliminacje i ćwierćfinały meldując się w 16 - osobowym półfinale.  Ogromne gratulacje dla Przemka Bielińskiego, za samozaparcie i wyśmienitą kondycję, która pozwoliła mu dostać się do finału. Tam walcząc z najlepszymi, ostatecznie zajął ósmą lokatę w klasyfikacji końcowej. Kolejnym zawodnikiem, który wykazał się tytanowym sercem i determinacją był Julian Dudek (znany skierniewicki pływak), który ostatecznie zakończył starty na dwunastej pozycji. Tuż za nim uplasował się Piguła Kacper. Przyjaciel Cross SKC, który wspiera i opiekuje się na co dzień zawodnikami, tym razem zaprezentował się w roli zawodnika. Po ciężkim boju z własnymi słabościami zajął pewną czternastą pozycję. Łukasz Sałkowski silny i ambitny atleta, który jest w crossfitowej społeczności od samego początku uplasował się na 36 pozycji

Nie możemy zapomnieć o kibicach, którzy pojechali do Łodzi razem z zawodnikami by wspierać ich w debiutanckich zawodach. Wyrazy podziękowania w ich stronę. Przekonaliśmy się, że społeczność skierniewickiego cross-fitu to silne więzi nie tylko podczas codziennych treningów. -Wszyscy Nasi zawodnicy zaprezentowali najwyższy poziom techniki wykonywanych ćwiczeń – mówi headcoach Szymon Kiwała - założyciel jedynego profesjonalnego CrossBoxa w Skierniewicach. - Weszliśmy w zaszczytne grono polskich ‚atletów’, kontynuujemy ciężką pracę nad swoją wszechstronną sprawnością i ruszamy na podbój kolejnych zawodów”.

CROSS SKC to miejsce stworzone przez miłośników sportu. Naszym głównym celem jest poprawa Waszej sprawności fizycznej, a co za tym idzie również stanu zdrowia i sylwetki. Nie musisz być najlepszy żeby zacząć, ale musisz zacząć żeby być najlepszy! Przyjdź i spróbuj, a my zajmiemy się resztą!

Serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne dobre informacje!