Sport

Tysiące uczestników sportowych wydarzeń. Tak wyglądał 2019 rok w skierniewickim Ośrodku Sportu i Rekreacji

365 dni, ogrom rywalizacji, łzy sportowego wzruszenia i smak zwycięstwa. Miniony rok obfitował w ważne sportowe wydarzenia, organizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Wybrane zdjęcia

Co istotne, zaistniały zarówno duże, ogólnopolskie przedsięwzięcia, jak i mniejsze, lokalne zawody promujące często niszowe dyscypliny. W trakcie ostatnich 12 miesięcy nie zapomniano także o imprezach rekreacyjnych. Te, adresowane do szerszego grona odbiorców, cieszyły się sporym powodzeniem. 

- Ośrodek Sportu i Rekreacji cały czas stara się łączyć wydarzenia dla profesjonalistów z tymi dedykowanymi amatorom, którzy po prostu chcą się aktywnie zrelaksować. To ogromnie ważne, by każdy znalazł dla siebie odrobinę rekreacyjnej przestrzeni. Aktywni mieszkańcy to na pewno mieszkańcy zdrowsi, zaś sportowe przedsięwzięcia są wyjątkowo dobrym nośnikiem promocji miasta. Dzięki nim o Skierniewicach jest głośno w całym kraju - podsumowuje Prezydent Miasta Skierniewice Krzysztof Jażdżyk. 

Wśród sportowych wydarzeń ubiegłego roku warto przypomnieć:

Styczeń 

Mecz Serc 
13 stycznia w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji numer 1 przy ulicy Pomologicznej rozegrano wyjątkowy mecz. W ramach 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w imprezie wzięli udział skierniewiccy samorządowcy, działacze sportowi, a także nauczyciele z lokalnych szkół. Tego dnia dopisali nie tylko zawodnicy, ale także kibice!

Luty

Skierniewicka Liga Siatkówki
Coroczne wydarzenie ściąga do naszego miasta zawodników oraz fanów piłki siatkowej z całej Polski. Impreza trwa 6 miesięcy, w trakcie których rozegranych jest ponad 100 siatkarskich spotkań. Całość sportowych zmagań jest systematycznie transmitowana on-line na społecznościowych kanałach Ośrodka Sportu i Rekreacji. Poszczególne relacje podczas trwania cyklu notują tysiące odsłon.

Marzec

Wiosenne Grand Prix w Tenisie Stołowym
Impreza odbyła się w III etapach (30.03.2019, 28.04.2019 i 25.05.2019). Zawody zorganizowano dla różnych grup zawodników: dzieci, amatorów z podziałem na kategorie wiekowe, zawodników z licencją lub bez oraz osoby niepełnosprawne. Powrót po latach do tej sportowej dyscypliny, przyciągnął na hale Ośrodka Sportu i Rekreacji ogromną publiczność.

VIII Bieg Wagarowicza
Ośrodek Sportu i Rekreacji po raz kolejny udowodnił, że pierwszy dzień wiosny można spędzić na sportowo. Bieg wagarowicza co roku przyciąga na boiska przy hali nr 1 setki uczestników. W tym roku w wydarzeniu wzięło udział ponad 800 osób!

Kwiecień

Skierniewickie Halowe Miksty Siatkarskie
Impreza odbyła się 6 kwietnia. W minionym roku wydarzenie przyciągnęło graczy z Bydgoszczy, Poznania i ukraińskiego miasta Sorokyne. Formuła turnieju okazała się strzałem w dziesiątkę. Na liście startowej pojawiło się aż 25 par, co było swoistym rekordem na w mikstach organizowanych w naszym mieście.

Maj

Mistrzostwa Polski LSO w Piłce Nożnej Halowej o Puchar KNC
1 i 2 maja na dwunastu obiektach w Skierniewicach i Sochaczewie rozegrano XIV Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej o Puchar KnC. W pierwszej fazie zawodnicy podjęli zmagania w rozgrywkach grupowych, a dzień później w fazie play-off. Ostatnim punktem mistrzostw była gala na Hali Sportowej przy ul. Pomologicznej w Skierniewicach, podczas której wręczano puchary i medale. Jedną z atrakcji wieczoru był pokaz akrobacji piłkarskich. W Mistrzostwach Polski udział wzięło ponad 1500 uczestników!

Czerwiec

I Mistrzostwa Skierniewic w Badmintonie
2 czerwca w hali nr 2 odbyły się pierwsze Mistrzostwa Skierniewic w Badmintonie. Sportowe wydarzenie było okazją do rywalizacji, ale także dobrym pretekstem do promocji tej sportowej dyscypliny. Przyczynił się od tego otwarty charakter zawodów, udział w mistrzostwach mogli wziąć wszyscy chętni.

II Bieg Zielonego Jabłuszka
Ponad 200 miłośników biegania wzięło udział w skierniewickim biegu, który odbywał się na dystansie 10 km oraz 2,5 km (nordic walking). Rywalizacja przebiegała alejkami parku miejskiego. Bieg ten był I etapem Skierniewickiej Triady Biegowej.

Nocny Przejazd Rowerowy “Moje Miasto Nocą”
W Skierniewicach znany jest patent na uatrakcyjnienie nawet sprawdzonych wydarzeń. Potwierdzeniem tego był kolejny nocny przejazd rowerowy. W 2019 roku wydarzenie cieszyło się ogromną popularnością, we wspólnej jeździe wzięło udział ponad 700 osób. Trasa przejazdu była urozmaicona i liczyła blisko 21 kilometrów. Na koniec na wszystkich uczestników czekały konkursy oraz loteria fantowa.

Lipiec

Nocny Przejazd Rolkarski – Night Skating Skierniewice
Impreza 19 lipca zgromadziła prawie 200 miłośników jazdy na rolkach. Podczas wydarzenia na uczestników czekały warsztaty, na których można było rozwinąć swoje umiejętności. Ośmiokilometrową trasę prowadzącą ulicami Skierniewic umilał jadący przed wszystkimi jeep z muzyką!

Sierpień

II Skierniewicka Dziesiątka im. Edmunda Jaworskiego
To wielkie święto biegowe w Skierniewicach. Bieg upamiętniający Edmunda Jaworskiego, wybitnego wychowawcę i trenera lekkoatletyki, zgromadził ponad 300 biegaczy z różnych regionów Polski. Uczestnicy do pokonania mieli dystans 10 km trasy z atestem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Wrzesień

V Puchar Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym
7 i 8 września w Skierniewicach odbył się V Puchar Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym. Do naszego miasta zawitała krajowa czołówka tej dyscypliny sportu, która walczyła o medale i awans na Mistrzostwa Świata. Impreza ściągnęła do naszego miasta rekordową liczbę 260 najlepszych i najsilniejszych zawodników z całej Polski, głodnych nie tylko medali, ale przede wszystkim wymarzonej kwalifikacji. Organizatorem zawodów były Polski Związek Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego, Urząd Miasta Skierniewice, Ośrodek Sportu 
i Rekreacji w Skierniewicach oraz Skierniewickie Stowarzyszenie „Sportowe Wariacje”.

Spacer po Zdrowie
To kolejna ogólnopolska akcja, w którą włączył się Ośrodek Sportu i Rekreacji. Skierniewice były jednym z 10 samorządów, które zagościły na ogólnopolskiej mapie tej wyjątkowej inicjatywy. Co ważne, miasto zaskoczyło wyjątkową frekwencją. Ponad 300 osób udowodniło, że chodzenie to najprostsza forma aktywności fizycznej! 

Październik

Bieg z PSY-jacielem
Są sportowe wydarzenia, które potrafią łączyć przyjemne z pożytecznym. Do nich na pewno można zaliczyć Bieg z PSY-jacielem. Celem tego cyklicznego wydarzenia jest popularyzacja opieki nad zwierzętami oraz zachęcenie do ich adopcji. Mimo mroźnej pogody, widok merdających ogonków rozgrzewał atmosferę i zachęcał do aktywności.

Listopad

XXVII Bieg Niepodległości
Na trasach XXVII Biegu Niepodległości pobiegło ponad 880 młodych zawodników ze skierniewickich szkół i przedszkoli. Rywalizacja toczyła się w kilkunastu kategoriach wiekowych na kilku dystansach, zarówno dla dziewcząt, jak i chłopców. Biegano na terenie przy plaży głównej w okolicach zalewu Zadębie. Uczestnikom rywalizacji towarzyszyły całe rodziny. Bieg główny na dystansie 5 km zgromadził na starcie 223 uczestników.

Grudzień

Skierniewicka Liga Futsalu
Zawody odbywają się na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji od 1994 roku. W sezonie 2018/2019 wzięło w nich udział 26 drużyn, które swoje mecze rozgrywały w dwóch ligach oraz Pucharze Ligi. W pierwszej lidze wystąpiło 12 zespołów, które rozegrały między sobą 66 spotkań. Zwycięzcą I ligi została drużyna Ogrodowa Sztrase. Druga liga zgrupowała 14 drużyn, które rozegrały w sumie 91 spotkań. Zwycięzcą rozgrywek II Ligi została drużyna Cienkie Bolki. Emocjonujące mecze przyciągnęły na hale setki kibiców.

Powrót do aktualności
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.