Tylko remis z outsiderem. Unia – Victoria Sulejówek 0:0!

Piłkarze skierniewickiej Unii tylko zremisowali przed własną publicznością z walczącą o utrzymanie Victorią Sulejówek w ramach 14. kolejki trzeciej ligi. Teraz podopiecznych trenera Rafała Smalca czeka wyjazdowe starcie z rezerwami Legii.

Od pierwszych minut to unici dominowali na boisku. W 10 minucie pierwszą bramkę mógł strzelić Damian Warchoł, jednak przegrał pojedynek 1 na 1 z bramkarzem gości. W kolejnych minutach Unia dalej atakowała, ale albo strzały były niecelne, albo dobrze funkcjonowała obrona przeciwników. Z minuty na minutę gra robiła się więc coraz ostrzejsza i nerwowa, a skierniewiczanie razili nieskutecznością. Niewykorzystane sytuacje mogły się zemścić tuż przed przerwą. W ostatnich fragmentach pierwszej części spotkania bowiem zakotłowało się w naszym polu karnym, a goście po jednej z akcji trafili w poprzeczkę.

Druga połowa niewiele różniła się od tej pierwszej. Cały czas stroną dominującą byli skierniewiczanie, którzy jednak nie potrafili znaleźć sposobu na pokonanie golkipera Victorii. Po 60 minutach trener Rafał Smalec zdecydował się na trzy zmiany w wyjściowym składzie. Na boisku zameldowali się kolejno Maciek Nalej, Jarosław Szyc i Szymon Kiwała. Ostatni kwadrans to już w zasadzie oblężenie bramki gości, którzy ograniczali się głównie do obrony. W 81 minucie kolejny raz w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Damian Warchoł, jednak i tym razem górą był golkiper gości. W 90 minucie z 16-metra rzut wolny wykonywał Kamil Łojszczyk. Na nasze nieszczęście piłka trafiła w poprzeczkę. Chwilę później arbiter prowadzący to spotkanie zagwizdał po raz ostatni. Tym samym Unia zanotowała swój pierwszy ligowy remis w rozgrywkach i spadła z trzeciego na czwarte miejsce w tabeli.
Na szczęście swoje punkty potracili również inni faworyci. Lechia Tomaszów przegrała z Legionovią (0:3), a Sokół Aleksandrów Łódzki nieoczekiwanie zremisował MKS Mazur Ełk (1:1). Na plus można uznać postawę naszej obrony, która jest niepokonana od pięciu kolejek.

Za tydzień, w niedzielę (4.11) kolejne piłkarskie emocje. Tym razem zapraszamy wszystkich kibiców naszego zespołu do Ząbek, gdzie Unia rozegra wyjazdowe starcie z rezerwami Legii Warszawa. Pierwszy gwizdek już o godz. 12:00! ]

Skład: Melon, Łojszczyk, Kowalczyk, Wojciechowski, Rakowski, Wyszogrodzki (72’ Szyc), Niedzielski, Pomianowski, Kolus (80’ Kiwała), Bojańczyk (67’ Nalej), Warchoł.