Sport

Trzynastka skierniewiczan pobiegła w La Rochelle

Skierniewiccy biegacze lubią podróżować. Pod koniec listopada grupa miłośników biegania z naszego miasta odwiedziła francuskie La Rochelle. Zmagali się z królewskim dystansem maratonu.

Anna Wysocka, Anna Rylik, Anna Laska, Monika Kaniewska, Agnieszka Rosa, Leszek Jek, Jacek Litoszko, Mateusz Zieliński, Krzysztof Skręta, Szymon Sobczak, Wojciech Stangreciak, Andrzej Dubel i Piotr Firek to 13 biegaczy ze Skierniewic, którzy 25 listopada 2018 stanęli na starcie 28. edycji maratonu w La Rochelle. Tegoroczny bieg okazał się ciężkim wyzwaniem ze względu na warunki atmosferyczne – opady deszczu oraz bardzo silny wiatr wiejący z prędkością ponad 40 km/h, a w porywach do 60km/h. Pomimo niekorzystnej aury królewski dystans 42 km 195 m skierniewiccy sportowcy ukończyli w komplecie.W trakcie wizyty we Francji opiekę nad mieszkańcami naszego miasta roztoczyli przyjaciele z Châtelaillon-Plage.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

 

Powrót do aktualności
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.