Sport

Trzecie zwycięstwo Unii w tym sezonie!

Piłkarze prowadzeni przez trenera Rafała Smalca po bardzo emocjonującym meczu, wygrali w delegacji z Huraganem Morąg (3:2) i awansowali na siódme miejsce w ligowej tabeli. Bramki dla Unii zdobyli Łojszczyk, Pieńkowski i Wrzesiński.

Od pierwszych minut Unia narzuciła swój styl gry. Grała agresywnie, szybko i skutecznie w odbiorze, co powinno przełożyć się na trafienie już w pierwszej akcji meczu. Bujalskiego skutecznie powstrzymał jednak Mateusz Lawrenc. Nasi piłkarze grali bardzo dobrze niemal w każdej strefie boiska, a nieliczne próby miejscowych pewnie wyłapywał Mikołaj Smyłek. Konsekwentna gra, ciężka praca i determinacja naszej drużyny została nagrodzona w 18 minucie, kiedy to kapitalną kontrę wykończył Michał Wrzesiński i było 0:1 dla Unii! Po tej bramce unici mieli jeszcze kilka okazji bramkowych, ale bez końcowego efektu. Na przerwę schodziliśmy zatem z minimalna zaliczką.

Druga odsłona zaczęła się od mocnych ataków gospodarzy, którzy za wszelką cenę chcieli doprowadzić do wyrównania. W 65 minucie bramkę strzeliła jednak Unia. Po zagraniu piłki ręką przed polem karnym, sędzia wskazał na stały fragment gry. Do piłki podszedł Kamil Łojszczyk, który precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza miejscowych i było 0:2! Kiedy wydawało się złapaliśmy spokój, bramkę kontaktową zdobył Anton Kolosov. To nie podłamało jednak naszych zawodników, którzy ponownie odskoczyli na dwie bramki. Jeden z najlepszych zawodników na boisku Marcin Pieńkowski indywidualną akcją zwiódł obrońców gospodarzy i strzelił trzeciego gola w 72 minucie. Ale emocje się na tym nie skończyły. Ponownie mija minuta i faulowany w polu karnym jest Paweł Galik. Podyktowaną jedenastkę na 2:3 zamienia Kolosov. Największe emocje były jednak dopiero przed nami. W 88 minucie piłkę ręką z pustej bramki wybił Kamil Łojszczyk, za co został wyrzucony z boiska, a Huragan otrzymał drugi w tym meczu rzut karny. Na nasze szczęście, gospodarze niewykorzystali jednak jedenastki i na własne życzenie stracili punkt.  

Dzięki temu zwycięstwu Unia awansowała w ligowej tabeli o trzy oczka i obecnie plasuje się na siódmym miejscu. Za tydzień wielkie derby regionu z Pelikanem Łowicz podczas 42. Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw. Pierwszy gwizdek o godz. 14:00 na Stadionie Miejskim przy ul. Pomologicznej. #WszyscyNaUnię!

Powrót do aktualności
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.