Trzecia liga na wyciągnięcie ręki! Unia rozbija Wartę 4:0!

Piąte kolejne zwycięstwo stało się faktem. 9 maja podopieczni trenera Smalca w bardzo dobrym stylu ograli 4:0 kolejnego rywala z czołówki tabeli i zrobili znaczący krok w drodze po awans do trzeciej ligi. Teraz do mistrzostwa brakuje już tylko 10 oczek.

Za nami prawdziwy piłkarski koncert w wykonaniu piłkarzy skierniewickiej Unii. W środę skierniewiczanie utrzymali zwycięską serię pięciu kolejnych zwycięstw z rzędu i ograli na bardzo trudnym terenie trzecią w tabeli Wartę Działoszyn.Od pierwszych minut spotkanie było pod pełną kontrolą naszego zespołu, który spokojnie wymieniał piłkę w środkowej strefie boiska. Już w pierwszych minutach gry doskonałej sytuacji nie wykorzystał Kamil Sabiłło. Nasza cierpliwość została nagrodzona w 20 minucie. Wówczas kapitalnym uderzeniem popisał się Kamil Łojszczyk i Unia wyszła na prowadzenie. Kilka minut później w polu karnym faulowany był Konrad Kowalczyk, a sędzia wskazał na wapno. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze ponownie podszedł Kamil i pewnym strzałem podwyższył na 2:0. Dla Kamila było to kolejno 9. i 10. trafienie w bieżących rozgrywkach. Do szatni Unia schodziła zatem z dwubramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Unia cały czas nacierała i kolejne bramki były tylko kwestią czasu. Gospodarze dzielnie bronili się do 70 minuty. Wówczas kapitalną akcję Adriana budki wykończył Kamil Sabiłło, który wciąż walczy o koronę króla strzelców. Obecnie na swoim koncie nasz super strzelec ma 23 bramki i do pierwszego Patryka Pietrasiaka z Boruty Zgierz traci 5 goli. Wróćmy jednak do meczu w Działoszynie. Chwilę po bramce Sabiłło, wynik na 4:0 ustalił Maciek „Neymar” Wyszogrodzki, który wykończył kapitalne dogranie Kamila Łojszczyka.

Unia wróciła zatem do Skierniewic z tarczą, kolejny raz w tym sezonie udowadniając, że nie ma sobie równych w obecnym sezonie. Na siedem kolejek przed końcem podopieczni trenera Rafała Smalca mają aż 11 punktów przewagi nad drugim Nerem Poddębice i są o krok od awansu do trzeciej ligi. Do wymarzonego mistrzostwa brakuje już tylko 10 punktów! Kolejny mecz już w najbliższą sobotę, 12 maja o godz. 15:00. Na stadion przy ul. Pomologicznej tym razem przyjedzie przedostatnia w tabeli Zawisza Pajęczno. Trzy punkty obowiązkowe! Wasza obecność i wsparcie na trybunach również!

Warta Działoszyn - UNIA Skierniewice 0:4
(20,35' Łojszczyk, 70' Sabiłło, 75' Wyszogrodzki)