Sport

SZS Drużynowe biegi przełajowe- Finał wojewódzki

13 kwietnia w Bełchatowie zorganizowano wojewódzki finał zawodów Szkolnego Związku Sportowego - Drużynowych biegów przełajowych. Po wcześniejszych eliminacjach na etapie miejskim prawo startu do ścisłego finału uzyskały dwie drużyny damskie uczennic SP 9.

Wybrane zdjęcia

Jako pierwsze zaprezentowały się dziewczyny w kategorii Igrzysk dzieci, młodsze zawodniczki, które zakończyły rywalizację w swojej kategorii wiekowej na dobrej VIII pozycji. Po startach młodszych zawodników poziom i tempo rywalizacji sportowej wzrastał z każdym kolejnym biegiem. W ramach rozgrywek Igrzysk Młodzieży Szkolnej ponownie mieliśmy okazję obserwować naszą drużynę żeńską. W jej składzie znalazły się 6 dziewczyn z klasy VIII g. Dziewczyny dzięki dobrej taktyce oraz doświadczeniu startowym w tego typu zawodach już na samym początku znalazły się w czubie stawki biegnących zawodniczek. Swoją postawą zasygnalizowały rywalkom, iż tego dniu aspirują o najwyższe cele. Bardzo dobre starty naszych zawodniczek zaowocowały zwycięstwem. Uzyskany tytuł mistrzyń Województwa Łódzkiego uprawnia zawodniczki SP 9 do startu w rywalizacji finałowej rangi ogólnopolskiej, która odbędzie się 10 maja w Aleksandrowie Łódzkim. Podsumowując rywalizację sportową warto dodać, iż zwycięski skład tworzą Zawodniczki trenujące na co dzień pływanie w Uczniowskim Klubie Sportowym Nawa. Po raz kolejny swoją sportową postawą udowodniły, iż dyscyplina, którą na co dzień trenują jest bardzo wszechstronna, a szybkością nie wykazują się tylko wyłącznie w wodzie, ale również na lądzie.

Skład drużyny w rywalizacji Igrzysk Młodzieży Szkolnej :
Denisiewicz Zuzanna, Drążkiewicz Pola, Michalik Weronika, Rodziewicz Alicja, 
Sarna Inez, Zakrzewska Oliwia.
Skład drużyny w rywalizacji Igrzysk Dzieci :
Gałka Michalina, Krajewska Julia, Kowalska Nikola, Sawicka Lena, Sypniewska Anna, Sznura Aleksandra, Wieczorek Lena.
Wszystkim Zawodniczką gratulujemy uzyskanych wyników oraz zdobytych doświadczeń startowych. Życzymy dalszych sukcesów i trzymamy kciuki za finały ogólnopolskie.

Powrót do aktualności
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.