Sport

Skierniewicki tenisista stołowy trzeci w Europie!

Znakomite informacje docierają z włoskiego Rimini, gdzie na przełomie czerwca i lipca odbywały się Mistrzostwa Europy Weteranów w tenisie stołowym. W zawodach znakomity występ zanotował skierniewiczanin, Paweł Stopiński, który sięgnął po brązowy medal.

Włoskie Rimini było gospodarzem Mistrzostw Europy Weteranów w tenisie stołowym. Mistrzostwa odbywały się w dniach 26 czerwca – 2 lipca. W zawodach Polskę reprezentował między innymi Paweł Stopiński - skierniewiczanin, który od 2016 roku występuje w klubie UKS Maków.

W Rimini Paweł odniósł olbrzymi sukces, zdobywając brązowy medal w grze podwójnej, wspólnie z Wojciechem Tebecio ze Skarszew. Para, będąc jedną ze stu, w tej kategorii wiekowej, rozegrała łącznie siedem spotkań, przegrywając jedynie ostatnie, półfinałowe z niemieckim duetem (9:11) w piątym secie.

W turnieju indywidualnym w Pawła kategorii wystąpiło 187 zawodników. Po awansie z grupy do turnieju głównego skierniewiczanin pokonał kolejno dwóch rywali z Niemiec i Hiszpanii, by ostatecznie ulec Włochowi (późniejszemu brązowemu medaliście) (1:3) i tym samym uplasował się w przedziale miejsc 17-32.

Wywalczony krążek jest kolejnym trofeum w tym sezonie, wcześniej Paweł grając z Elżbietą Kazberuk (Wrocław) zdobył brązowy medal w Mistrzostwach Polski Weteranów oraz zajął drugie  miejsce w rankingu weteranów w kategorii 40-49 lat w sezonie 2021-2022. Paweł Stopiński - od niedawna wiceprezes UKS Maków - na co dzień występuje w drużynach II bądź III ligi UKS Agaris Maków. W sezonie 2021-2022 był kapitanem drużyny UKS II Maków, która zajęła I miejsce w III lidze mężczyzn, a Paweł w zakończonym sezonie ligowym wygrał wszystkie 32 pojedynki singlowe i wszystkie 16 debli w parze z Krzysztofem Plackiem.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!