Sport

Skierniewiccy pływacy rozpoczęli sezon!

Na Pływalni Uniwersytetu Łódzkiego 25 września odbyła się finałowa IV Runda Ligi Dzieci i Młodzików Województwa Łódzkiego w Pływaniu. Na podium nie zabrakło reprezentantów naszego miasta!

Wybrane zdjęcia

Wśród 195 zawodników zgłoszonych do zawodów zameldowała się 24-osobowa ekipa UKS Nawa Skierniewice. W rywalizacji w konkurencji 200 metrów stylem motylkowym nasi zawodnicy zdobyli trzy medale,

  • w roczniku 2008 złoty medal wywalczyła – Alicja Rodziewicz,
  • w roczniku 2008 srebrny medal wywalczył – Bartłomiej Karwat,
  • w roczniku 2007 srebrny medal wywalczyła Oliwia Zakrzewska,
  • w roczniku 2006 Julia Furmańska zajęła czwarte miejsce.

W konkurencji 100m stylem dowolnym Zuzanna Denisiewicz zajęła czwarte miejsce, Nadia Lipowska wywalczyła srebrny medal zaś Michalina Rutkowska była szósta. W konkurencji 200 metrów style klasycznym czołowe lokaty zajmowali: Weronika Lesiak – srebrny medal, Zuzanna Denisiewicz – czwarte miejsce, Pola Drążkiewicz – piąte miejsce, Weronika Michalik, szóste miejsce, Michalina Rutkowska – czwarte miejsce, Paulina Dudek – szóste miejsce, Michał Grzeczka – piąte miejsce, Jarosław Jankiewicz-Delgado – piąte miejsce.

W konkurencji 100 metrów stylem zmiennym złoty medal wywalczyła Alicja Rodziewicz. Wspaniałe wyniki indywidualne przełożyły się także na rezultatu naszych zawodników w wyścigach sztafetowych. W rywalizacji sztafet 4×50 metrów stylem zmiennym mix, zespoły UKS Nawa pokazały siłę skierniewickiego pływania. W roczniku 2008 – pierwsze miejsce wywalczyła sztafeta płynąca w składzie Alicja Rodziewicz, Weronika Lesiak, Bartłomiej Karwat i Julian Pietrowski. W roczniku 2007 – trzecie miejsce wywalczyła sztafeta w składzie Zuzanna Denisiewicz, Oliwia Zakrzewska, Sebastian Głowacki i Tomasz Kubisiak.

Po zakończeniu zawodów Zarząd Łódzkiego Okręgowego Związku Pływackiego wyróżnił najlepszych zawodników za sześć startów podczas całego cyklu ligi. Najlepszą zawodniczką Województwa Łódzkiego w Pływaniu rocznik 2008 okazała się nasza reprezentantka Alicja Rodziewicz. Trzecie miejsce w tej samej klasyfikacji zajęła również nasza zawodniczka Weronika Lesiak.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom wspaniałej walki i życzymy sukcesów w kolejnych startach.

Powrót do aktualności
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.