Sport

Pływacy z sukcesami w Poznaniu i w Skierniewicach

Młodzi pływacy UKS Nawa nie zwalniają tempa. Po rywalizacji w Opocznie, Gliwicach, Wrocławiu, Sochaczewie oraz Warszawie tym razem nasi reprezentanci z sukcesami rywalizowali na pływalniach w Skierniewicach i Poznaniu. Efekt dwanaście kolejnych krążków.

Ostatnie dni są bardzo intensywne dla zawodników i zawodniczek UKS Nawa. Od początku listopada skierniewiczanie wystąpili w sumie na siedmiu imprezach. Jakiś czas temu wspominaliśmy o 21 krążkach wywalczonych na zawodach w Gliwicach, Sochaczewie, Warszawie i Wrocławiu [Pisaliśmy o tym TUTAJ]. Teraz pływacy zalewają nas kolejnymi doskonałymi informacjami i kolejnymi 12 krążkami wywalczonymi na arenach w Skierniewicach i Poznaniu. 

Udana inauguracja ligi dzieci i młodzika 2021/2022

Aż osiem z nich (2 złote, 3 srebrne i 3 brązowe) pływacy zgarnęli na własnym podwórku podczas inauguracyjnych zmagań w ramach ligi dzieci i młodzika sezonu 2021/2022. Zawody rozegrano 17 listopada, a do Skierniewic zjechało 303 zawodników z okręgu łódzkiego. W rywalizacji indywidualnej najlepiej wypadły: Lena Wieczorek, pierwsza na 50 m stylem klasycznym, druga na 50 m stylem motylkowym oraz Maria Urbanek, pierwsza na 50 m stylem grzbietowym i druga na 50 m stylem dowolnym. Srebrny medal zgarnęła również Nella Krawczyk na dystansie 50 m stylem motylkowym. Podwójny brąz padł za to łupem Tymona Sałkowskiego kolejno w kategorii: 50 m stylem grzbietowym i motylkowym. 

Wysokie lokaty wywalczyli również: Michał Maszewski (piąty na 50 m stylem motylkowym), Lena Lasota (piąta na 50 m stylem grzbietowym), Anna Sypniewska (piąta na 50 m stylem motylkowym, czwarta na 50 m stylem grzbietowym), Kamila Sałuda (szósta na 50 m stylem dowolnym) oraz Nela Kania (szósta na 100 m stylem grzbietowym). Rywalizację sportową otworzyły biegi sztafetowe 4x50m stylem zmiennym rozgrywane w formule mix (2 zawodników + 2 zawodniczki). Bardzo dobrze zaprezentowała się również sztafeta z rocznika 2011 która w składzie (Rupiński, Jankiewicz-Delgado, Sałkowski, Krawczyk) zajęła wysoką piątą pozycje, tracąc do trzeciego miejsca tylko 2 sekundy. Starsi zawodnicy z rocznika 2010 zakończyli ostatecznie na siódmej pozycji (Ambroziak, Wieczorek, Urbanek, Kotowoda).

Zawody zakończyły wyścigi sztafetowe 6x50 m stylem dowolnym po dwóch zawodników z każdego z rocznika. Nasz klub wystawił dwa składy. Pierwszy z nich ostatecznie sklasyfikowany został na trzeciej pozycji (Lasota, Krawczyk, Wieczorek, Urbanek, Leszczyńska, Kania), drugi zajął piąte miejsce (Sypniewska, Sałuda, Rakieć, Perka, Lendzion, Golis).Reprezentację UKS w zawodach Uzupełnili: Laila Abeid, Zofia Michalska, Weronika Gajek oraz debiutujący: Igor Dudziński, Aleksandra Radek, Natasza Broniarek.

Joanna Świderska poczwórną medalistką Grand Prix Pucharu Polski w Poznaniu

Kilka dni później, 21 listopada Joanna Świderska reprezentowała klub i miasto na ostatnich tegorocznych zawodach z cyklu Grand Prix Puchar Polski w pływaniu. Maltańskie Termy okazały się szczęśliwe dla naszej zawodniczki, która w sumie we wszystkich startach zgarnęła cztery krążki. Świderska była dwukrotnie pierwsza w konkurencjach: 50 m i 100m stylem motylkowym. Wywalczyła też dwa brązowe medale na 200 i 400 m stylem zmiennym. Wyniki w konkurencjach indywidualnych przełożyły się na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej stylu motylkowego.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy uzyskanych wyników, poprawionych rekordów życiowych, a przede wszystkim zdobytych doświadczeń startowych. Za Joannę trzymamy kciuki na zbliżających się zimowych Mistrzostwach Polski.

Wybrane zdjęcia

Powrót do aktualności
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.