Pływacy z medalami w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików

Pięć medali (dwa srebrne i trzy brązowe) wywalczyli młodzicy UKS Nawa podczas swoich startów w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików do lat 12 i 13. Zawody rozegrano 21-22 marca na pływalni w Łodzi.

Najlepsze starty zanotowali: Paulina Dudek i Jakub Lesiński. Paulina wywalczyła drugie miejsce płynąc na 100 m stylem grzbietowym oraz trzecie w konkurencji 200 m stylem grzbietowym. Była także szósta na 200 m stylem zmiennym. Z medalem wrócił także Kuba, który sięgnął po brąz w konkurencji 100 m stylem grzbietowym oraz był czwarty na dystansie dwa razy dłuższym. Lesiński uplasował się także na piątym miejscu na 100 m „motylkiem”.

Pozostali zawodnicy również uplasowali się w czołówce łódzkich zawodów: Joanna Świderska piąta na 100 m stylem motylkowym, Nadia Lipowska piąta w konkurencji 100 m stylem motylkowym, Nadia Górska czwarta na 100 m stylem grzbietowym, Julia Furmańska szósta na 200 m stylem klasycznym, Gracjan Kostański piąty na 200 m stylem klasycznym oraz Jarosław Jankiewicz-Delgado piąty na 200 m stylem klasycznym.

Świetnie skierniewiczanie wypadli również w sztafetach. Po dwa medale sięgnęła bowiem grupa 13- to latków w składzie: Natalia Górska, Joanna Świderska, Jakub Lesiński, Gracjan Kostański, która zdobyła srebro w konkurencji 4 x 50 m zmiennym oraz brąz w konkurencji 4 x 50 m stylem dowolnym. Ponad to do kadry wojewódzkiej powołany został Gracjan Kostański. W czołówce była także sztafeta 12 – to latków, która po znakomitym występie na 4 x 50 m stylem zmiennym zajęła ostatecznie szóste miejsce. Skład drużyny: Paulina Dudek, Julia Furmańska, Nadia Lipowska oraz Jarosław Jankiewicz-Delgado.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy życiówek, zajętych miejsc i życzymy dalszych sukcesów.