Pięć medali “Piątki” podczas Szkolnych Indywidualnych Mistrzostw Polski w Pokrzywnej

Tradycyjnie jak co roku zawodnicy “Piątki” rozpoczynają nowy rok od Szkolnych Indywidualnych Mistrzostw Polski w Pokrzywnej. W tym roku SP5 w Skierniewicach reprezentowało 9 zawodników w 6 kategoriach wiekowych. Nasi szachiści wywalczyli pięć medali.

Wicemistrzostwo Polski  wywalczyli: Zuzanna Górecka (D13), Blanka Wiśniewska (D11), Antoni Rosa (C15), Jan Durzyński (C13) i Jakub Kochanowski (C9). Po przedostatniej rundzie trzech zawodników znajdowało się na najwyższych miejscach niestety w ostatniej rundzie pechowo stracili złote medale pomimo tego że nie przegrali swoich partii. O drugim miejscu Zuzi Góreckiej oraz Blanki Wiśniewskiej zadecydowała punktacja pomocnicza (obie miały tyle samo punktów co złote medalistki), a o drugim miejscu Kuby Kochanowskiego zadecydowała dogrywka. Warto podkreślić że Zuzia zajęła drugie miejsce w całym turnieju w którym grały zawodniczki z połączonych kategorii wiekowych D11, D13, D15 i D17.

Gratulacje dla zawodników oraz trenerów Bogusława Bodera oraz Justyny Świderskiej.