Sport

Ósemka wygrywa półfinały i jest o krok od pierwszej ligi!

Za chwilę Skierniewice mogą pojawić się na zapleczu koszykarskiej ekstraklasy kobiet. 6-8 kwietnia podopieczne trenera El-Warda wygrały półfinały w Poznaniu i znalazły się w gronie czterech najlepszych drużyn w Polsce. 20-22 kwietnia powalczą o awans!

Wybrane zdjęcia

W ostatnim czasie o skierniewickiej koszykówce jest głośno w całym kraju, a to za sprawą między innymi żeńskiej drużyny seniorek, które bardzo dobrze zakończyły debiutancki sezon w drugiej lidze kobiet. Przypomnijmy, że nasze zawodniczki uplasowały się na drugim miejscu tuż za silną ekipą SKK Polonii Warszawa z dorobkiem 14 zwycięstw i zaledwie dwóch porażek. Drugie miejsce premiowane było awansem do półfinałowej batalii o zaplecze basket ligi.

Grupa śmierci nie taka straszna! Ósemka bez litości w poznańskich półfinałach

Tam nasze reprezentantki mimo iż nie należały do grona faworytek, spisały się znakomicie. Nie przeszkodziło im również to, że trafiły do „grupy śmierci”. Przypomnijmy, że zawodniczki Adriana El-Warda rywalizowały  z mistrzem grupy zachód: AZS Eneą Poznań, mistrzem grupy południe MTS Ikar Niepołomice oraz trzecim zespołem grupy wschód Ursusem Warszawa. Już pierwszy mecz pokazał jak ciężka będzie to batalia. Do połowy meczu z Niepołomicami Ósemka przegrywała bowiem 20-stoma punktami (28:48) i mało kto na hali wierzył że da się odrobić taką stratę. Ostatecznie nasze dziewczyny dały radę przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, wygrywając (79:73). Drugiego dnia rywalkami były zawodniczki Ursusa Warszawa, a w meczu także nie brakowało nerwów, szczególnie po remisowej pierwszej połowie. O ostatecznym wyniku zadecydowała trzecia odsłona wygrana przez Ósemkę aż 26:3 co przełożyło się na spokojny triumf (81:62) i co dało nam bezpośredni awans do „final four”.

Pierwszy mecz miał niecodzienny przebieg. Przegrywaliśmy do przerwy różnicą 20 punktów, po zmianie stron dziewczyny wyrwały wygraną drużynie z Niepołomic. W drugim spotkaniu dominowaliśmy, wygrywając 81:62 – podkreślił po sobotnim spotkaniu opiekun Ósemki Adrian El-Ward.Ostatniego dnia, pewne awansu zawodniczki Ósemki spotkały się z faworytkami i gospodyniami turnieju półfinałowego, zespołem - AZS Eneą Poznań. Wyrównana rywalizacja trwała przez trzy kwarty, jednak ostatnie 10 minut należało do podopiecznych trenera El-Warda, które rzutem na taśmę wygrały 74:70. Tym samym piękny sen stał się faktem, a Ósemka z kompletem zwycięstw awansowała do wielkiego finału drugiej ligi kobiet.

Ostatni krok już  20-22 kwietnia w Warszawie

Aby awansować na zaplecze koszykarskiej ekstraklasy, trzeba będzie znaleźć się wśród dwóch najlepszych drużyn. Oprócz Ósemki w gronie finalistów znaleźli się: Polonia Warszawa, Zagłębie Sosnowiec i AZS Poznań i to właśnie z nimi nasze dziewczyny stoczą batalię o pierwszą ligę. Mecze odbędą się w dniach 20-22 kwietnia w Warszawie.

MTS Ikar Niepołomice – MKS Ósemka 79:73
MKS Ósemka – Ursus Warszawa 81:62
MKS Ósemka Skierniewice – AZS Enea Poznań 74:70

Terminarz finałów 20-22.04 - Warszawa

20.04.2018 17:00  MKS Ósemka Skierniewice    --  : --    Enea AZS Poznań
20.04.2018 19:30  SKK Polonia Warszawa    --  : --    JAS-FBG Zagłębie II Sosnowiec
21.04.2018 16:00  Enea AZS Poznań    --  : --    JAS-FBG Zagłębie II Sosnowiec
21.04.2018 18:30  MKS Ósemka Skierniewice    --  : --    SKK Polonia Warszawa
22.04.2018 11:00  JAS-FBG Zagłębie II Sosnowiec    --  : --    MKS Ósemka Skierniewice
22.04.2018 13:15  SKK Polonia Warszawa    --  : --    Enea AZS Poznań

Zachęcamy do przeczytania ciekawego wywiadu z trenerem Ósemki Skierniewice Adrianem El-Wardem dla portalu basketkobiet.pl (TUTAJ). Przyjemnej lektury!