Ósemka trzecia na Ogólnopolskim Turnieju w Toruniu!

Koszykarscy mistrzowie z kolejnymi sukcesami. Juniorzy U17 w ostatnim czasie rywalizowali w Toruniu na Memoriale Bogdana Tołodzieckiego. Po znakomitych spotkaniach, zajęli trzecie miejsce, pokonując m. in młodzieżowe zaplecze MKS Dąbrowa Górnicza (71:68)

Skierniewiczanie w Toruniu rywalizowali z bardzo solidnymi drużynami z całej Polski, w tym: PGE Spójnia Stargard, Szkoła Gortata Politechnika Gdańska, GS GIM92 Warszawa, Twardymi Piernikami Toruń i właśnie utytułowanym MKS z Dąbrowy Górniczej. To właśnie to ostatnie starcie, z młodzieżowym zapleczem ekstraklasowej Dąbrowy Górniczej  zapadnie nam w pamięci na długo. Nasi koszykarze,jak zwykle zgotowali swoim kibicom emocje na najwyższym poziomie.

- Ósemka świetnie weszła w mecz, pokazując szybką zespołową koszykówkę. Na początku drugiej połowy wygrywaliśmy 13 punktami jednak wtedy rywale zaczęli strzelecki festiwal, którym odrobili z nawiązką wszystkie straty i wyszli na zdecydowane prowadzenie. Na niespełna 4 minuty do końca Ósemka przegrywała już 14 punktami jednak wtedy nastąpiło przebudzenie. Świetna obrona i pressing na całym boisku spowodował że Skierniewickie Pantery doprowadziły w samej końcówce do remisu. Wtedy kolejną piłkę w obronie wyszarpał Patryk Saciński, a Goran El-Ward trafił "trójkę" na wagę zwycięstwa – relacjonuje trener Adrian El-Ward.

W ataku brylowali również: Patryk Hurynowicz (21 pkt.,6 prz.), Filip Piechota (18 pkt.,7 as.) i Goran El-Ward (17 pkt.,7 zb.,4 as.). Maciej Wójcik z Patrykiem Trębaczem łącznie mieli 20 zbiórek . - Szkoleniowo to był wyśmienity turniej w wykonaniu Ósemki. Zespoły były mocne i wyrównane. Zdecydowana większość z 15 pojedynków to były mecze w których do ostatnich minut wynik był sprawą otwartą – podsumował zawody szkoleniowiec skierniewickich panter.

Ósemka ostatecznie zajęła trzecie miejsce z bilansem (3-2). Taki sam miał drugi zespół turnieju Politechnika Gdańska .Oczywiście nie zabrakło nagród i wyróżnień. W pierwszej piątce A;; Star znalazł się Goran El-Ward. Tytuł perspektywicznego gracza powędrował do najmłodszego na boisku Patryka Hurynowicza. Najlepszym asystentem zawodów został Filip Piechota, a najwszechstronniejszym graczem Maciej Wójcik.

Wyniki pozostałych spotkań:
MKS ÓSEMKA - PGE SPÓJNIA STARGARD 68:63
MKS ÓSEMKA - SZKOŁA GORTATA POLITECHNIKA GDAŃSKA 64:73
MKS ÓSEMKA  - GS GIM92 WARSZAWA 60:57
MKS ÓSEMKA - TWARDE PIERNIKI TORUŃ 48:55

Kolejność końcowa Ogólnopolskiego Memoriału Bogdana Tołodzieckiego w Toruniu:
1.Twarde Pierniki Toruń (młodzieżowe zaplecze Ekstraklasy 🇵🇱)
2.Szkoła Gortata Politechnika Gdańska (czołowy zespół Pomorza)
3.MKS Ósemka Skierniewice
4.GS Gim 92 Warszawa (czołowy zespół Mazowsza)
5.PGE Spójnia Stargard (młodzieżowe zaplecze Ekstraklasy 🇵🇱)
6.MKS Dąbrowa Górnicza (młodzieżowe zaplecze Ekstraklasy 🇵🇱)

Ósemkę na Turnieju reprezentowali: Filip Piechota(kapitan drużyny),Patryk Trębacz,Maciej Wójcik,Szymon Mostowski,Marcel Spas,Wiktor Behrendt,Witold Gacia, Patryk Saciński,Adam Greta,Patryk Hurynowicz i Goran El-Ward. Trenerzy:Adrian El-Ward, Cezary Włuczyński.