Sport

Ósemka pierwsza i trzecia na Basket Kids Cup

Udany występ na Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki Basket Kids Cup 2020 mają za sobą zawodnicy MKS Ósemki Skierniewice. Podopieczni trenera Adriana El-Warda zwyciężyli w kategorii U-15. Dzień później trzecie miejsce zajął rocznik 2008.

Klub MKS Ósemka Skierniewice zorganizował w naszym mieście kolejną, czwartą już edycję Ogólnopolskiego Turnieju Koszykówki - Basket Kids Cup pod patronatem Prezydenta Miasta Skierniewice. Tym razem ta dwudniowa impreza była rozgrywana dla dwóch kategorii wiekowych chłopców U13 i U15. Nie licząc gospodarzy, w turnieju wzięły udział cztery ekipy: Twarde Pierniki Toruń, AZS UW MBA Warszawa,MKS Pruszków,Warsaw Basketball.

Złoty rocznik 2006...

W rywalizacji rocznika 2006 triumfowali gospodarze prowadzeni przez trenera Adriana El-Warda. Skierniewiczanie w finale imprezy spotkali się z koszykarzami Warsaw Basketball. Ekipa ze stolicy w październiku świetnie zaprezentowała się na ogólnopolskim turnieju w Bydgoszczy, chłopcy po drodze do finału pokonali dwóch uczestników Mistrzów Polski. Wtedy również w meczu o złoto musieli uznać wyższość Ósemki. Brąz w rozgrywkach U15 przypadł młodzieżowemu zapleczu ekstraklasowych Twardych Pierników Toruń. MVP Turniej Basket Kids Cup został zawodnik Ósemki,Maciek Wójcik.

Koszykarze Włuczyńskiego na brąz…

W rywalizacji chłopców z kategorii młodzika U13 w finale IV edycji Basket Kids Cup spotkały się czołowe zespoły rocznika 2008 w kraju,drużyny MKS Pruszków oraz MBA Warszawa. Więcej zimnej krwi w tym pojedynku zachowali warszawiacy, którzy w pełni zasłużenie wygrali Turniej.  Puchar za trzecie miejsce trafił do Ósemki czyli podopiecznych trenera Cezarego Włuczyńskiego. Chłopcy w pojedynkach z bardzo mocnymi rywalami pokazali się wyśmienicie i zdobyte doświadczenie na pewno zaprocentuje w przyszłości.

Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali pamiątkowe koszulki,gadżety i słodkości. Drużyny zostały uhonorowane pucharami, a najlepsi gracze poszczególnych zespołów oraz MVP Turnieju statuetkami oraz nagrodami rzeczowymi. Najważniejsza była jednak możliwość gry oraz świetna zabawa wszystkich uczestników.

Poniżej zdjęcia z meczu inauguracyjnego rocznika 2006, pomiędzy Ósemką, a Twarde Pierniki Toruń.