Sport

Mocna inauguracja pływaków UKS Nawa. Osiem medali w Warszawie

Osiem medali (cztery złote, srebrny i trzy brązowe) to dorobek skierniewickich pływaków UKS Nawa Skierniewice podczas pierwszych startów w nowym sezonie na Pływackim Festiwalu Sprinterskim.  

Wybrane zdjęcia

Mocne pływanie. Tak w skrócie można podsumować pierwsze starty zawodników UKS NAWA Skierniewice inaugurujące sezon 2021/2022. 2 października na obiekcie Warszawianki odbył się V Pływacki Festiwal Sprinterski. 

Tego dnia pływacy i pływaczki UKS-u mieli okazje na wszechstronny sprawdzian swojej aktualnej formy. Rywalizacja przyciągnął bardzo dużą liczbę zawodników i zawodniczek, którzy rywalizowali na dystansach sprinterskich wszystkimi stylami.

Skierniewiczanie wrócili ze Stolicy z sześcioma medalami (czterema złotymi, srebrnym i brązowym). Zdecydowanie najlepszy start zanotowała Alicja Rodziewicz, która trzykrotnie stawała na podium, pokonując odcinki 50 metrów. Zawodniczka UKS Nawa sięgnęła po złoto w stylu motylkowym, srebro w stylu dowolnym i brąz w stylu grzbietowym. Znakomicie spisały się również Weronika Lesiak, złoto na 50 m stylem klasycznym, Oliwia Zakrzewska na 50 m stylem grzbietowym i Maria Urbanek na 50 m stylem grzbietowym. 

Po zakończeniu rywalizacji indywidualnej rozegrane zostały biegi sztafetowe rozgrywane w atrakcyjnej formule. Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych w konkurencjach 4 x 50m stylem zmiennym oraz 4 x 50m stylem dowolnym. W pierwszej z nich suma wieku zawodników w sztafecie mogła wynosić maksymalnie 38lat, natomiast w drugiej musiała się zawierać przedziale pomiędzy 39-50 lat. 

Nasze drużyny sklasyfikowane zostały 2-krotnie na najniższym stopniu podium w kategorii 39-50 lat. Sztafeta męska 4x50m st. zmiennym w składzie (Karwat, Głowacki, Pietrowski, Sałkowski). Sztafeta żeńska 4x50m st. zmiennym w składzie (Zakrzewska, Lesiak, Rodziewicz, Krawczyk). Reprezentację UKS swoimi startami uzupełnili:Natalia Jankiewicz-Delgado, Helena Perka, Amelia Żerek, Michał Maszewski, Wojciech Ambroziak, Jan Kotowoda, Kamila Sałuda, Anna Sypniewska, Michalina Gałka, Nikolina Maj, Alicja Kubki, Karolina Leszczyńska, Maria Lendzion, Kaja Nowak, Zuzanna Petrykowska, Michał Brodowski.

W klasyfikacji generalnej nasz klub zajął ostatecznie wysoką szóstą pozycję.

Medale w swoich konkurencjach zdobywali:

Alicja Rodziewicz:
ZŁOTO na 50 m stylem motylkowym.
SREBRO na 50 m stylem dowolnym.
BRĄZ na 50 m stylem grzbietowym.

Weronika Lesiak: 
ZŁOTO na 50 m stylem klasycznym.
Oliwia Zakrzewska:
ZŁOTO na 50 m stylem grzbietowym.
Maria Urbanek: 
ZŁOTO na 50m stylem grzbietowym.

Wysokie pozycje w swoich kategoriach wiekowych zdobyli:
Weronika Lesiak: (4. miejsce 50 m stylem grzbietowym)
Lena Wieczorek: (4. miejsce 50 m stylem grzbietowym, 5. miejsce 50 m stylem motylkowym. 6. miejsce 50 m stylem klasycznym)
Bartłomiej Karwat: (4. miejsce 50 m stylem grzbietowym) 
Maja Sałkowska: (5. miejsce 50 m stylem dowolnym, 5. miejsce 50m stylem grzbietowym)
Maria Urbanek: (6. miejsce 50 m stylem dowolnym)
Sebastian Głowacki: (4. miejsce 50 m stylem klasycznym)
Karolina Leszczyńska: (6. miejsce na 50 m stylem klasycznym)

Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom gratulujemy uzyskanych wyników!

Powrót do aktualności
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.